ГАЗТРЕЙД
ПОЛИСТРОЙ 21
ГАЗТРЕЙД
Гореща новина
  На 2 април в разсадник „Рашко Маджаров“ в Копривщица служителите от Териториално поделение „Държавно горско стопанство“ – гр. Пирдоп откриха Седмицата на гората (1 – 7 април). Гости на събитието бяха кметът  и заместник-кметът на общината Генчо Герданов и инж. Тони Малинов, бившият директор на стопанството Александър  Йолев, бившият директор на горското стопанство във възрожденския град Владимир Орашъков, ветерани лесовъди, представители на  РСПБЗН – Пирдоп и Копривщица, деца и педагози от ДГ „Евлампия Векилова“. Кметът Генчо Герданов и директорът на ТП ДГС – Пирдоп – Мико Павлов, се поклониха и поднесоха цветя на паметника на Рашко Маджаров. При откриването инж. Павлов отбеляза, че преди 94 години в началото на месец април във Велинград се провежда ден на залесяването, който се чества впоследствие като Седмица на гората на Република България. Освен това, тази година  се отбелязват 140 години на горската служба, 120 години горски печат, 110 години Дружество на лесовъдите в България. Прочети още...
   |

В събота – 6 октомври, двата състава на Футболен клуб „Пирдоп“ изиграха домакинските си мачове на своя стадион. Сутринта отборът на момчетата, родени през 2004 и 2005 година, играха с връстниците си от ФК „Белмекен“, с. Костенец. И с добро представяне на терена, успяха да реализират едно от многото си положения, които създадоха пред вратата на гостите. Победата с 1 : 0 ги изведе на второто място в тяхната възрастова група. Във ФК „Пирдоп“ провеждат тренировки две подготвителни групи и има един детски отбор, който участва в футболното първенство, поясни треньорът Красимир Пастушки. През следващата седмица на възпитаниците му предстои гостуване в с. Нови хан, и той им пожела успех.

След обяд пред около шестдесет зрители, се състоя мачът на мъжкия състав на ФК „Пирдоп“, а противник на терена му бяха футболистите на „Ракитин“ от гр. Правец.

Двубоят започна с лек натиск на гостите,        които още в третата минута пробваха рефлекса на вратаря на домакините Теодор Михов. Той, обаче, се справи с предизвикателството. Първото полувреме бе равностойно, като не липсваха възможности за отбелязване на гол и пред двете врати. При един от случаите в 24-та минута, на два пъти в границите на няколко секунди, на пирдопския вратар се наложи да отразява успешно силни удари на нападатели на „Ракитин“. И закономерно резултатът се запази 0 : 0.

Второто полувреме започна по идентичен начин, като този път още в 48-та минута дълъг пас изведе играч на гостите пред вратата на пирдопчани. Теодор Михов излезе да го пресрещне, но бе преодолян и въпреки че състезателят на Правец се озова доста встрани по игралното поле, от малък ъгъл успя да порази вратата на домакините – 0 : 1.

След гола футболистите на „Пирдоп“ упражниха по-осезателен натиск над гостите си, които видимо заиграха отбранително. В 53-та минута имаше съмнения, че стражът на „Ракитин“ отрази удар на пирдопски нападател с ръце извън наказателното поле, но ситуацията бе подмината от съдията Венцислав Кънчев от Ихтиман. В 65-та минута Красимир Пастушки имаше възможност да върне паритета в мача, но отблизо би в ръцете на вратаря на гостите Денислав Димитров.

В 80-та минута се случи грозна сцена в двубоя. При една маркирана засада Теодор Михов се опита да вкара веднага топката в игра, но нападател на гостите я изрита от ръцете му далеч извън игрището. За разкарването вратарят на домакините реагира бурно, нахвърли се на противника си и двамата влязоха в саморазправа. Състезателят на „Ракитин“ се строполи на терена и играта бе спряна за повече от три минути. В последствие реферът показа червени картони на двамата състезатели и отборите доиграха срещата с по десет души.

Две минути преди края на мача пирдопчани имаха възможност при ъглов удар да вкарат гол, но прибързаните им действия не доведоха до резултат и загубиха срещата.