ГАЗТРЕЙД
Гореща новина
Министърът на икономиката Емил Караниколов връчва наградата на проф.дтн инж. Цоло Вутов Проф. дтн инж. Цоло Вутов бе удостоен със Специална награда за изключителен принос за българската икономика и научната и развойна дейност в 13-ото издание на годишните награди Инвеститор на годината на Българската агенция за инвестиции (БАИ). Високото отличие бе връчено на българския индустриалец, учен и общественик от министъра на икономиката Емил Караниколов на тържествена церемония в НДК. „Дълбок поклон през този велик българин“ – каза г-н Караниколов. Това е изключителна награда, която много ценя. Тя е за мен, но тя е и за целия ми колектив, на който благодаря– заяви проф. Вутов и отправи послание към младите хора: Инвестирайте и работете в България. Тук има голямо бъдеще. Прочети още...
   |

На 15 и 16 декември в гр. Етрополе се е провел коледен турнир по футбол на малки врати за служители на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи – София. В оспорваното състезание са се включили десет отбора от районните полицейски управления в областта, съобщи капитанът на отбора от Пирдоп – Дойчо Златанов.

Съставите от по пет полеви играчи и вратар, са били разделени на две групи, при регламент всеки срещу всеки, а първите четири тима в тях продължавали напред, за да спорят за призовите места. В отбора на Пирдоп участвали служители от управлението, както и представители на Районната служба за пожарна безопасност и защита на населението. Дойчо Златанов, Ивайло Панков, Андрей Василев, началникът на управлението инспектор Христо Присов, Георги Петков, който застанал на вратата, Валентин Миланов и началникът на РСПБЗН инспектор Ненко Миков, Венцислав Петров, се представили повече от достойно в двубоите.

На 15 декември тимът на Пирдоп провел четири двубоя почти без почивки между тях. В първата си среща пирдопчани, след много силен и резултатен мач, победили с 6 : 2 тима на областната дирекция на МВР. Втората ги изправила срещу победителите от турнира в с. Мирково преди време – съставът на РПУ – Ботевград. Почти до края на срещата,  която се провеждала в две полувремена по десет минути, футболистите на РПУ – Пирдоп водели, но допуснали обрат, след два гола на ботевградчани от статични положения и общ резултат от двубоя 3 : 1. Така само с една загуба в групата, пирдопчани се наредили на второ място и получили право да играят на четвъртфиналите. В тях надделяли с категоричното 3 : 0 над отбора на ДАНС. В двубоя за влизане във финала последвала загуба от много силния състав и фаворит на турнира  - отборът на РПУ – Самоков с 0 : 4, който до този момент спечелил всичките си срещи с високи резултати. До средата на второто полувреме двубоят бил равностоен, но последвала контузия на началника на РПУ – Пирдоп Христо Присов, а нямали право на повече смени и това се оказало решаващо за крайния изход от мача.

В срещата за бронзовите медали пирдопските представители победили отбора на Своге, като мачът бил особено драматичен. Срещата завършила наравно – 1 : 1, след което последвали седемметрови наказателни удари. Футболистите на РПУ – Пирдоп вкарали две от тях и пропуснали три, докато техните противници успели да отбележат само един гол, а в четири от дузпите не успели да поразят вратата на пирдопчани, пазена в този мач от Валентин Миланов. Решаващата дузпа за успеха на отбора вкарал Андрей Василев. Така мачът завършил с общ резултат 3 : 2 за Пирдоп, което му отредило и заслужено трето място на турнира и завоюване на купа и бронзовите медали от надпреварата.

Победител станал отборът на РПУ – Самоков, следван от представителите на полицейското управление в Ботевград.

Това е първият значим успех на обединения тим на РПУ и РСПБЗН – Пирдоп в състезания от формата на Областната дирекция на МВР – София. Полицейските служители от Пирдоп и като футболисти се представят добре, показва турнирът в гр. Етрополе. Капитанът Дойчо Златанов заяви, че той и колегите му са амбицирани да завоюват и по-благородни медали в следващи свои участия в турнири на ОДВР. Само за няколко месеца съставът успя да се придвижи с четири места по-напред сред колегите си от полицейските управления в Софийска област, след като в Мирково бяха седми. Задоволството от постижението е повод за гордост, което дава основание през новата 2017 г. на турнири за служители от системата на МВР да постигнат още по-добри резултати и на спортното поле.