ГАЗТРЕЙД
ПОЛИСТРОЙ 21
ГАЗТРЕЙД
Гореща новина
  На 2 април в разсадник „Рашко Маджаров“ в Копривщица служителите от Териториално поделение „Държавно горско стопанство“ – гр. Пирдоп откриха Седмицата на гората (1 – 7 април). Гости на събитието бяха кметът  и заместник-кметът на общината Генчо Герданов и инж. Тони Малинов, бившият директор на стопанството Александър  Йолев, бившият директор на горското стопанство във възрожденския град Владимир Орашъков, ветерани лесовъди, представители на  РСПБЗН – Пирдоп и Копривщица, деца и педагози от ДГ „Евлампия Векилова“. Кметът Генчо Герданов и директорът на ТП ДГС – Пирдоп – Мико Павлов, се поклониха и поднесоха цветя на паметника на Рашко Маджаров. При откриването инж. Павлов отбеляза, че преди 94 години в началото на месец април във Велинград се провежда ден на залесяването, който се чества впоследствие като Седмица на гората на Република България. Освен това, тази година  се отбелязват 140 години на горската служба, 120 години горски печат, 110 години Дружество на лесовъдите в България. Прочети още...
   |

Първи домакински мач изигра на своя стадион в събота – 21 април, Футболен клуб „Пирдоп“. Предишният му мач у дома на 31 март не се състоя, поради неявяване на състава на „Звездец“ от Горна Малина. Местният тим се изправи срещу водача в групата ФК „Костенец“ от гара Костенец, които в предишния дванадесети кръг победиха със 7 : 0 отбора на „Рилец“, с. Говедарци. Пирдопчани тогава загубиха гостуването си на ФК „Правец“ със същия резултат.

В двубоя в Пирдоп домакините и съставът на ФК „Костенец“ играха при отлично време и добър терен, пред около петдесетина зрители, сред които и група деца, които почти постоянно скандираха „Хайде, „Пирдоп!“.

Срещата протече в по-голямата си част равностойно. През двете полувремена в определени периоди надмощие имаха домакините, а след това и гостите. Първа възможност за гол се откри пред представителите на гара Костенец в 23-та минута. Вратарят на „Пирдоп“  Теодор Михов, обаче, излезе да пресрещне техния нападател, който чукна топката покрай него, но тя премина и встрани от вратата.

Десет минути по-късно, при корнер за домакините, центрираната в наказателното поле на гостите топка се отби от защитник и попадна в играч на „Пирдоп“. Ударът му от воле не сполучи. В 39-та минута съставът на Костенец поиска дузпа за твърда игра на защитник от Пирдоп, което не бе уважено. През второто полувреме играч на гостите игра с две ръце в наказателното си поле с топката, но съдията Любомир Павлов от София отново не посочи бялата точка.

Двайсетина минути преди края на мача ФК „Костенец“ остана с десет души на терена, за втори жълт картон на техен състезател, но това не помогна особено на домакините, въпреки че не липсваха възможности за гол пред тях. В 78-та минута и пирдопчани останаха с десет души в състава си, след като вратарят Теодор Михов получи също втори жълт, а след това и червен картон, за провинение, че е наплюл състезател на „Костенец“. На мястото му застана резервният вратар Стефан Ралчев.

В 83-та минута нападател на гостите напредна по лявото крило, успя да изпревари защитниците на домакините и с премерен удар под краката на Ралчев, отбеляза за 0 : 1. Минута преди последния съдийски сигнал, при почти същата ситуация, състезателите от гара Костенец“ успяха да отбележат и второ попадение, при който резултат и приключи мачът.

Капитанът Красимир Пастушки коментира след двубоя, че отборът му не се е възползвал от възможностите си при численото превъзходство в своя полза, а при две атаки в края на срещата късметът е споходил състава на гостите.