Деца участваха на Международния турнир по спортни танци в Скопие

• 0
  • 68 преглеждания

На 28 октомври в град Скопие, Република Македония, се състоя превърналият се вече в традиция Международен турнир по спортни танци „Скопие Оупън 2017“, научи вестник „Регион“ от председателя на Клуб за спортни танци „София Данс“ –София Иван Терзиев.

Сред състезателите от цял свят, бяха и танцови двойки от района на Средногорието, с треньор Стойчо Соколов. Сред тях бяха Даниел Базов и Василена Марковска, които завоюваха първото място в латиноамериканските танци за участници до 13-годишна възраст и трето място в стандартните танци, както и множество грамоти и награди.

Станислава Василева и Владимир Божилов съвсем заслужено спечелиха златните медали за латиноамериканските танци и второто място и сребърни медали при стандартните танци на участници до 15-годишна възраст.

При соловите изпълнения Ивон Комитова от село Чавдар, в оспорвана борба с още 28 конкурентки от цял свят на възраст до 11 години, се класира на финал и зае шестото място.

Участието на танцьорите от района и големия колектив на Клуб по спортни танци „София Данс“ е важно, защото след спечелените отличия, двойките набират точки в своя актив за световната ранглиста.