МИНИ ФУТБОЛНА ЛИГА „СРЕДНОГОРИЕ“ Поднови първенството от петия си сезон

• 0
  • 345 преглеждания

На 13 март, на игрището с изкуствено покритие „Клетката“ от Спортен комплекс „Пирдоп“, се изиграха двубоите от първия пролетен кръг на Мини футболна лига „Средногорие“. Преди началото на срещите кметът на общината Ангел Геров пожела на състезателите здраве и удовлетворение от празника на футбола, който се случва всяка неделя. Той изрази увереността си, че с намаляване на противоепидемичните мерки футболистите ще се радват и на подкрепата на своите привърженици сред публиката. Г-н Геров даде първия удар с топката за началото на срещата между тимовете на ФК „Атлетик“ – Душанци и ФК „Миро“ – Пирдоп, призовавайки ги към коректна игра и по-добрият да победи.

Мачът на двата състава премина оспорвано и с множество здрави единоборства на терена. Надмощието в срещата бе поделено, а атаките към двете врати постоянни. Още в 6-та минута душанчани имаха възможност за отбелязване на гол във вратата на ФК „Миро“, последван в ответната атака на опонентите им към техния страж. В 9-та минута „Миро“ удари греда от вратата на ФК „Атлетик“, а веднага след това топката бе изнесена бързо от с. Душанци, които се възползваха от по-разредената защита на пирдопчани и отбелязаха първия гол при подновяването на първенството, повеждайки с 1 : 0.

Само две минути по-късно душанчани ликуваха отново, след като второ попадение във вратата на „Миро“ увеличи преднината им на 2 : 0. Последва леко успокояване на играта и от двата състава, което бе само за няколко минути. В 17-та дълъг пас от полето на пирдопчани изпрати топката непосредствено пред стража на „Атлетик“. Той не се намеси убедително и се стигна до гол за „Миро“ – 2 : 1, при който резултат, след 25 минути игра, приключи първото полувреме.

Второто започна с по-настъпателни действия на играчите на ФК „Миро“, които още в 27-та минута изравниха – 2 : 2. Това доведе до леко напрежение на терена и в 34 минута международният съдия Петко Петков показа червен картон за груб фаул на състезател от с. Душанци. Страстите се успокоиха и футболното майсторство и игра взеха превес. Положения за отбелязване на гол имаше и пред двете врати, като мирковчани се отчетоха с две греди. Така се стигна до 45-та минута, когато състезателите на ФК „Атлетик“ комбинираха добре пред вратата на опонентите си и след изпълнение на страничен удар вкараха красив гол за 3 : 2. Буквално минута по-късно, при постепенна атака към вратата на ФК „Миро“, гостите поразиха още веднъж вратаря им и спечелиха двубоя с 4 : 2. Играч на мача стана състезателят от с. Душанци Деян Митков, който получи награда и снимка за сайта на лигата за доброто си представяне в мача.

В първенството участват десет отбора, а вторият мач от първия пролетен кръг противопостави един срещу друг съставите на ФК „Галакси“ и ФК „Йънг Бойс“.