ФК „ПИРДОП“ С инфарктна победа над „Мътивир“ – Ихтиман

• 0
  • 86 преглеждания

В последния си домакински мач, изигран на терена на Спортен комплекс „Пирдоп“ местният футболен тим постигна инфарктна победа над коравия отбор на ФК „Мътивир“ – Ихтиман.

Преди двубоя треньорът на домакините Красимир Пасткушки разказа за разгромната загуба на ФК „Пирдоп“ при гостуването им в предишния кръг на „Рилец“ – Говедарци. Съставът допусна пет гола във вратата си, не без сериозната подкрепа на домакините от съдийската бригада. Само в първото полувреме на мача реферите са дали четири дузпи за „Рилец“, от които три младият страж на пирдопчани Стефан Ралчев е успял да отрази. Допуснал е гол във вратата си само при третия наказателен удар, и първото полувреме е завършило 1 : 0 за „Рилец“. През втората част на срещата футболистите на „Пирдоп“ са оказали по-слаба съпротива на домакините, предвид подкрепата, която са имали от реферите и закономерно са загубили двубоя, допускайки още четири гола в своята врата за крайния резултат  5 : 0.

В събота – 12 октомври, пирдопчани посрещнаха на своя стадион бойкия тим на ФК „Мътивир“, като играта между двата състава започна с 24 минути закъснение, поради по-късното пристигане на гостите, които едва успяха да съберат пълен тим за срещата. Въпреки това, домакините очевидно подцениха ихтиманци, които през първата част бяха по-стройният и настъпателен отбор на терена. В 12-та минута все пак съставът на ФК „Пирдоп“ имаше възможност да поведе в резултата чрез дузпа, която, обаче, вратарят на гостите Пламен Стоянов отрази.

Това даде допълнителен импулс в играта на мътивирци и до известно разочарование в състава на домакините, които в 32-та минута инкасираха гол в своята врата, отново след отсъдена 11-метров наказателен удар. Гостите не сгрешиха при изпълнението му и закономерно поведоха с 0 : 1.

Шест минути след подновяването на играта за втората част на двубоя, при едно разбъркване пред вратата на Стефан Ралчев и неумело изчистена топка от бранител на ФК „Пирдоп“, се стигна до втори гол във вратата на домакините.

Веднага след това пирдопчани имаха възможност да върнат едното попадение, но пропуснаха от изгодна позиция. В тези минути играта им бе хаотична и те рядко достигаха до вратата на своите опоненти. Така се стигна до 71-та минута, когато при едно единоборство във вратарското поле на Пламен Стоянов, съдията Васил Минев от София, отсъди втора дузпа за домакините. Този път голът във вратата на ФК „Мътивир“ бе постигнат и футболистите на „Пирдоп“ се активизираха. Заиграха по-спокойно, с точни пасове и трайно пренесоха играта в полето на ихтиманци, което даде резултат. В 80-та минута резултатът вече бе равен – 2 : 2, след бърза контраатака на домакините отдясно. В следващата минута те пропуснаха да направят пълен обрат в мача, но в 86-та минута и това се случи. Попадението бе отбелязано с глава, а до края на двубоя пирдопчани контролираха играта и макар и трудно, постигнаха желаната победа.