ФК „ПИРДОП“ Започват новия сезон с победа

• 0
  • 96 преглеждания

На 9 септември футболният отбор на Пирдоп изигра първия си мач от новия сезон на „А“ Окръжна група „Изток“ срещу бойкия и добре балансиран тим на „Спортист“ от с. Нови хан, Елинпелинска община. Преваляващият от време на време слаб дъжд не попречи на двата състава да предложат на малкото публика – едва тридесетина зрители, динамична и оспорвана битка на терена. За чест на състезателите, тя бе изключително коректна, с много малко нарушения и само един жълт картон, даден от главния съдия Димитър Томов от Ботевград в самия край на срещата за… разкарване на топката от играч на домакините.

Двата отбора се представиха пред реферите – асистенти бяха Генади Петров и Николай Николов, и дежурния делегат на двубоя Илия Цеков – всички от Ботевград, в следните състави: ФК „Пирдоп“ – Теодор Михов – вратар, Владимир Григоров, Мартин Дамянов, Александър Богоев, Ивайло Пенелов, Пламен Минчев, Мариан Герасимов, Цветан Цанов, Цветан Михов, Красимир Пастушки – капитан, и Пламен Георгиев; ФК „Спортист“ – Веселин Добрев – вратар, Йордан Андонов, Георги Зашев, Димитър Видулов, Иван Иванов, Асен Вутев, Петко Павлов, Емил Аспарухов, Благовест Николов, Георги Георгиев, Ивайло Анев.

Почти цялото първо полувреме, въпреки оспорвания си характер, предложи малко емоции на зрителите, тъй като липсваха сериозни опасности пред двете врати и положения за отбелязване на гол. В 15-та и в 20-та минути гостите имаха възможност да създадат напрежение в отбраната на домакините, но слабите удари към стража на пирдопчани Теодор Михов не го затрудниха особено. В 25-та минута една постепенна атака по дясното крило на пирдопчани доведе до чудесно центриране пред вратата на „Спортист“ и ефектно изпълнение с глава от плонж на състезател на „Пирдоп“, което обаче не попадна в обсега на вратата, пазена от Веселин Добрев. Подобни пропуски за тима имаше и в 32-та минута, при това – на почти опразнена врата.

Така се стигна до самия край на първата част. В 45-та минута Красимир Пастушки напредна в наказателното поле на „Спортист“ и бе съборен с фаул, а съдията веднага посочи бялата точка за дузпа, която бе реализирана успешно. И „Пирдоп“ поведе преди почивката с 1 : 0.

Второто полувреме също започна в спокойно темпо, но постепенно гостите от Нови хан започнаха да упражняват натиск над домакините, като се изнесоха почти изцяло в тяхното поле. Затова като играч на тази част от двубоя убедително може да бъде посочен вратарят на ФК „Пирдоп“ Теодор Михов, който на няколко пъти спаси опасни удари на нападатели на противника. Пирдопчани се възползваха от атаките на гостите и на свой ред организираха много по-опасни излизания от дълбочина пред тяхната врата. Така се стигна до 61-та минута от срещата, когато пред вратата на Михов бе отсъден фаул в полза на „Спортист“ за игра с ръка на състезател на „Пирдоп“. Той обаче не доведе до нищо сериозно, а при започналата веднага контраатака на домакините, Красимир Пастушки напредна по дясното крило и центрира около дузпата на набиращия скорост Мариан Герасимов, който изпревари вратаря на гостите и елегантно го прехвърли, отбелязвайки за 2 : 0.

През второто полувреме съдийската бригада на няколко пъти спря атаки на домакините със засади, част от които много спорни. До края на двубоя пред футболистите на „Спортист“ имаше няколко отлични възможности за попадение във вратата на Теодор Михов, но той се справи с предизвикателствата. И мачът заслужено завърши с победа на „Пирдоп“, което е добър старт на новото първенство. Двата тима направиха по три смени, като в самия край на двубоя на мястото на Теодор Михов под рамката на вратата на домакините застана новото попълнение Марио Балканджиев.

Капитанът Красимир Пастушки сподели, че отборът е провел добра предсезонна подготовка, участвайки в международен турнир в гр. Обзор и гр. Бяла, където се представили много добре, класирайки се на второ място. Нови попълнения в тима са Мариан Герасимов, който е юноша на „Левски“, има над 100 мача в „А“ група с различни отбори, и идва от „Чавдар“ – Етрополе. В състава са още Иван Сивков, Марио Балканджиев и Светозар Стоянов, които са от Пирдоп. Следващият мач на отбора е гостуване на „Звездец“ – Горна Малина.

Prev Post ФК „ПИРДОП“ С КОШМАРЕН ЖРЕБИЙ За „Шампионска лига България”