ФУТБОЛ Тимът на Пирдоп с втора победа

• 0
  • 103 преглеждания

В слънчевия и приятен следобед на 1 април, при отлични условия за игра, на стадиона в гр. Пирдоп се състоя първата домакинска среща на местния тим „Пирдоп“ от Зона „Изток“ на „А“ Окръжна футболна група, с гостите от „Левски 1923“ от гр. Елин Пелин.

Двата състава се представиха пред съдийската тройка от гр. Самоков – главен съдия Христо Марковски и помощниците му Христо Бандров и Кирил Караиванов, дежурния делегат Николай Стоилов от Ихтиман и около 50 души почитатели на футболната игра, в следните състави: домакини: Теодор Михов – вратар, Тодор Василев, Владимир Григоров, Марин Петков, Александър Богоев, Пламен Минчев, Красимир Пастушки – капитан, Цветан Михов, Мартин Дамянов, Цветан Цанов и Пламен Георгиев и гостите – Владимир Стамок – вратар, Александър Чернев, Григор Казаков, Светломир Георгиев, Владислав Миладинов, Микита Десятков, Любомир Любенов, Атанас Георгиев - капитан, Янко Янков, Даниел Шмедин и Илия Вълков.

Началото на двубоя започна зашеметяващо за гостите. Не бе изминала и минута след първия съдийски сигнал и домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар отдясно на вратата на отбора на Елин Пелин. Зад топката застана капитанът Красимир Пастушки, който успя да прехвърли вратаря и след съприкосновение на коженото кълбо с левия страничен стълб то влезе неспасяемо в мрежата – 1 : 0 за Пирдоп!

Попадението даде импулс на състава в зелено, който за първи път се представи пред родната публика с новите си екипи, дарени от „Аурубис България“. До средата на полувремето те имаха превес в играта и изпълниха няколко ъглови удара пред вратата, пазена от Владимир Стамок. Едва в 23-та минута футболистите на „Левски 1923“ успяха да отправят първия си по-сериозен удар към стража на пирдопчани, който Теодор Михов улови.

Показателно за превъзходството на домакините в тази част от играта бяха техните опасни контраатаки и извеждащи от дълбочина нападения към противниковата врата. При едно такова отлично бе намерен № 7 Пламен Георгиев, който в 26-та минута напредна отляво и с удар в далечния ъгъл на вратата на „Левски 1923“ покачи резултата на 2 : 0.

Голът изнерви допълнително гостите, които често си позволяваха невъздържани прояви и разкарване на топката при спряна игра. И това даде основание на невръстен запалянко от публиката убедено да коментира: „Като гледам, нашите ще бият!“.

До края на полувремето възможностите пред пирдопчани да покачат още резултата не бяха малко. В 36-та минута те имаха шанс за трето попадение във вратата на „Левски 1923“, след като при силен удар от границата на наказателното поле вратарят Стамок изпусна топката, но наблизо нямаше състезател на Пирдоп, който да порази мрежата. Не липсваха и условия за отбелязване на гол и от страна на гостите, които вратарят Теодор Михов с вещина отрази.

През второто полувреме домакините видимо намалиха темпото и това даде възможност на тима на Елин Пелин да се настани по-трайно в полето на пирдопчани. Така в 67-та минута при една постепенна атака от тяхното поле се стигна до неразбирателство в защитата на „Пирдоп“ и бе отбелязан гол във вратата на Михов.

До края на мача не се случи почти нищо съществено, като играта в заключителните минути бе с поделено надмощие. Разчитайки на контраатаки, при изнесените напред гости, пред пирдопчани имаше повече възможности да постигнат още попадения във вратата, пазена от Владимир Стамок. И само прибързаните удари на нападателите от желание да се запише по-изразителна победа, не позволиха това да се случи. Срещата завърши с втора поредна победа за пирдопчани, които в първия кръг след подновяването на сезона – на  19 март, надделяха като гости над състава „Рилец“ – Говедарци с 3 : 1. Изключително неспортменска проява се случи в минутите след края на срещата. Играч на „Левски 1923“, видимо недоволен от резултата, удари няколко пъти по железния покрив на кабинката за гости, а след това и бурно реагира. Наложи се емоцията му да бъде овладяна от негови съотборници и дежурния екип от органи на реда.

Следващият мач на тима на Пирдоп е в Горна Малина, срещу местния „Звездец“.

Капитанът на пирдопчани Красимир Пастушки заяви за в. „Регион“, че съставът има две нови попълнения – Ивайло Пенелов от с. Антон и Цветан Цонков от с. Мирково. „Мачът се раздели на две - първото полувреме бе за нас, второто – за гостите. Изморихме се накрая, но важното е, че удържахме и записахме втора победа. Подготовката ни премина добре, изиграхме няколко контролни срещи с добри резултати за нас. Започнахме първенството с две победи и се надяваме грешките, които понякога допускаме в играта си, да изчистим. Пропуските отдавам на умората и желанието ни да вкараме още голове за по-изразителна победа пред местната публика“, каза г-н Пастушки.

Във втория кръг от пролетния сезон другият състав от региона – „Мирково“, бе домакин на „Звездец“, а двубоят завърши при резултат 2 : 2.