ФУТБОЛЕН КЛУБ „МИРКОВО“ Завърши полусезона с разгромна загуба

• 0
  • 108 преглеждания

Със съкрушителен разгром за домакините завърши отложеният заради проливния дъжд мач между отборите на ФК ”Мирково” и ФК ”Правец”. Двубоят се игра на 11 ноември на стадиона на Спортния комплекс в Мирково. Този път времето беше идеално за провеждане на срещата, но организирана и силна  игра от отбора на ФК ”Мирково” нямаше.

Надмощието беше изцяло на страната на гостуващия млад отбор на „Правец”, с тотално игрово предимство през цялото време на мача. Правенчани владееха добре топката, пасовете им бяха точни, атаките бързи и резултатни. Домакините често губеха топката, не успяваха да се разгърнат на терена, защитата беше много слаба и дотичваше да брани своята врата, както се казва „след дъжд качулка”.

Първият гол гостите отбелязаха към 25-та минута и докато футболистите на домакините се разправяха помежду си кой прав, кой крив, последва втори гол. За кратко футболистите на „Мирково” оказаха отпор, показаха добра игра и успяха да върнат едно попадение във вратата на гостите си, но радостта от него се оказа кратка. Защото последва трети гол в тяхната врата. Така първото полувреме завърши с резултат 3:1 в полза на отбора на ФК ”Правец”.

През втората част на срещата положението остана същото, като играта се водеше предимно в полето пред мирковската врата. Атаките, съответно състезателите на ФК „Правец“ не спираха, психологическото и физическо предимство беше изцяло на страната на гостуващия отбор. И това пролича и от крайния резултат в края на двубоя.

А разправиите между футболистите на ФК „Мирково“ продължиха и  страничният съдия беше обвинен в пристрастие към гостите. Страстите се нагорещиха, след намесата на съдии, охрана и треньори, не се стигна до по-сериозни стълкновения, но пък беше даден жълт картон за грубо отношение. Срещата завърши с краен резултат 7:1 за ФК ”Правец”. При този развой на събитията на терена и в двубоя,        най-вероятно отборът на „Мирково” ще запази предпоследно място в групата за приключилия вече есенно-зимен сезон на ОФГ Зона „Изток“.  А какво и как в играта на мирковчани трябва да се промени имат думата треньорът и самите футболисти през зимната пауза и в срещите си през пролетта.

КМЕТЪТ НА ЧЕЛОПЕЧ ИНЖ. АЛЕКСИ КЕСЯКОВ  Представи фестивала „Златен прах“ в Русия
Prev Post КМЕТЪТ НА ЧЕЛОПЕЧ ИНЖ. АЛЕКСИ КЕСЯКОВ Представи фестивала „Златен прах“ в Русия