Лига „Средногорие“ с едноличен лидер

• 0
  • 87 преглеждания

В неделя – 12 ноември, се изигра последният кръг от есенния полусезон на Лига по мини футбол „Средногорие“. Първият мач бе между последните в класирането, между МФК „Средногорец“ Златица и ФК „Душанци“, като двата отбора направиха зрелищно 3 : 3, съобщи Светозар Стоянов.

В дербито на сезона, отборите на ФК „Пирдоп“ и ФК „Орлин“ напълно оправдаха очакванията, като изиграха велик мач, с много обрати и спиращи дъха отигравания. Още от първите минути двата тима се хвърлиха в свирепа битка и само в рамките на 3 минути, паднаха 3 гола. „Орлин“ поведе, а футболистите на „Пирдоп“ съумяха да обърнат до 2:1. „Оранжевите“ не се примириха и на два пъти изравняха резултата до 2 : 2 и 3 : 3. Благодарение на многото си смени обаче, както и на повечето тренировки през сезона, ФК „Пирдоп“ поведе с 5 : 3 и до голяма степен реши мача в своя полза. В последните минути на двубоя Иван Спасов от „Орлин“ успя да отбележи четвърти гол за своя отбор, с който се утвърди като най-добрия голмайстор в Лига „Средногорие“, но силите на играчите не стигнаха за повече. Така, ФК „Пирдоп“ запази първото си място и е едноличен лидер в класирането.

В последния мач „Смяна А“ – Челопеч победи ФК „Църквище“ с 6:3, като дори определяният за най-добър вратар в лигата - Марио Балканджиев, не успя да помогна на отбора от Църквище. Така „Смяна А“ се изкачи в класирането и ще зимува на третото място, преди мачовете през пролетта.

Мачът между „Мирково“ - ветерани и ФК „Каталунците“ не се състоя, заради отказа на отбора от Пирдоп  да играе в първенството. Предстои да се разбере, дали този тим ще участва в мачовете напролет.

Между втория и третия мач се проведе състезание между голмайсторите „Бърз или мъртъв“, в което най-добрите реализатори от лигата трябваше да премерят сили, с индивидуални атаки от центъра, сами срещу вратаря. Най-бързи и точни бяха Иво Андреев от МФК „Средногорец“, отбелязал попадение само за 3 секунди и 14 стотни и Иван Спасов от „Орлин“ поразил вратата за 3 секунди и 80 стотни.