Международна среща в Мирково

• 0
  • 60 преглеждания

На 24 октомври на стадиона на Спортен  комплекс „Мирково“ се проведена контролна приятелска среща между отборите на ФК „Пирдоп” и „РАД” Белград, Република Сърбия. Срещата премина на труден терен след проливния дъжд от предишния ден, но това не попречи двата отбора да покажат уменията си с топката на игрището.

Отборът на ФК „Пирдоп” заема временно четвърто място в Източната група на Софийска област. Отборът на „РАД” Белград е съставен от млади перспективни футболисти с отлична физическа подготовка. Първото полувреме не срещата премина при пълно игрово надмощие на гостите от Сърбия. Още в десетата минута те успяха да вкарат гол във вратата на пирдопчани, а пет минути след това отбелязаха и втори. До края на полувремето те отбелязаха и за 3:0 в своя полза.

Във второто полувреме вратарят на ФК ”Пирдоп” беше сменен с младия Стефан Ралчев. Той направи отлична игра и успя да спаси няколко много силни топки, отправени към неговата врата. Пирдопчани успяха да реализират един гол, а двубоят приключи с резултат 4:1 за гостите от Сърбия.

Веднага след приятелската международна среща на стадиона се проведе още един футболен мач между детските отбори на „Средногорец” – Златица и гостите от „Звездец” – Горна Малина. Мачът протече при пълно надмощие на момчетата от „Средногорец” и през двете полувремена на срещата. Те показаха отлична техника и въпреки трудния терен успяха да реализират шест попадения в противниковата врата. При това тотално надмощие гостите на можаха да се концентрират в двубоя до края на срещата и не успяха да вкарат дори почетен гол.