ПИРДОПСКИТЕ ОГНЕБОРЦИ

• 0
  • 95 преглеждания

На 27 април на стадиона в гр. Елин Пелин се е провело областното първенство по пожароприложен спорт и състезателите от отбора на Районно служба пожарна безопасност и защита на населението – Пирдоп, са триумфирали във всичките четири дисциплини на надпреварата, сподели началникът на службата инспектор Ненко Миков.

В състезанието са участвали дванадесет отбора от общините в Софийска област, като определянето на най-добрите огнеборци е станало в две индивидуални дисциплини – изкачване на учебна кула с огнева стълба и преодоляване на 100-метрова пътека с препятствия, а отборните – 100-метровата пътека за четири поста състезатели и бойно разгръщане на мотопомпа.

Отборът на РСПБЗН – Пирдоп в състав Васил Пушкаров, Атанас Димов, Росен Маринов, Ивелин Богданов, Тодор Сеизов, Цветан Геров, Петко Ганчев и Николай Любенов, на бойното разгръщане на мотопомпа спрял хронометрите на 54.2 секунди, а техните противници – с повече от 20 след тях. На щафетното бягане пирдопчани постигнали 71.5 секунди., изпреварвайки отново далеч останалите, чийто най-добри постижения били от над 80 секунди.

Изключително силно се представил инспектор Росен Маринов, който е само от три месеца в службата в Пирдоп. Той станал първи на 100-метровата пътека с 18.75 сек., а втори е Атанас Димов, с 19.45 сек., а на изкачването на учебната кула също е първи. Впечатляващо за неговото представяне е, че Росен Маринов изпреварил с повече от 4 секунди другият огнеборец, който се състезавал с него. А това в екстремни ситуации е много време, обяснява той.

Отборът завоювал златните медали в комплексното класиране и правото трима от екипа – Росен Маринов, Атанас Димов и Васил Пушкаров,          да представят областта в колектив от 8 огнеборци, на зоналните състезания на 17 май срещу колегите им от столицата. На второ място се наредили домакините от РСПБЗН – Елин Пелин, а трети – колегите им от Самоков. Наградите били осигурени от Пожарникарски спортен клуб „Витиня“, а подкрепа на отбора от Пирдоп оказали спомоществователи, като специално отбелязаха съдействието на фирма „Адмикс“, която предоставила екипите за участие в състезанието.

Росен Маринов е от гр. Ловеч, съпругата му също е завършила факултета по „Противопожарна охрана“ на Академията на МВР. А освен двете си златни отличия и купата от надпреварата в гр. Елин Пелин, има и още значими постижения. Той е част и от националния отбор по пожароприложен спорт. Младият мъж разказа са себе си, че е на 25 години и като студент в Националната академия на МВР участвал в състезания и доказал своите възможности на отличен огнеборец. След завършването й, бил за кратко в Копривщица, а няколко месеца вече е в Пирдоп. Именно по негова инициатива и с подкрепата на началника инспектор Ненко Миков, с колегите огнеборци от службата започнали да се подготвят като екип още по-усърдно, като дори си казали, че трябва да спечелят първото място. И го постигнали.

Росен Маринов е победител в дисциплината „Бойно разгръщане на мотопомпа“ за 2016 г., а има и още медали от призови отборни класирания. Първи е и на турнира за купа „Тримонциум“ в Пловдив в щафетата, за миналата година с отбора на Академията на МВР. Той ръководи и отбора на учениците от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, който се подготвя за участие в предстоящи състезания в гр. Долна Баня.