ПИРДОПСКИТЕ АТЛЕТИ Покориха Мездра

• 0
  • 68 преглеждания

В деня на националния празник в гр. Мездра се проведе Шестнадесетият републикански шосеен пробег „Трети март“, в който много силно участие записаха пирдопските лекоатлети, съобщи за в. „Регион“ треньорът Ваньо Масларски.

В състезанието взели участие над 200 състезатели от цялата страна, представители на всички клубове, които подготвят бегачи. Първа повела съотборниците си към успехи най-малката състезателка от Спортен клуб „Средногорски атлет“ Станислава Проданова. Атлетката, която е само на 10 години, стартирала на дистанцията от 500 м. в група с още 26 деца и се представила отлично за малкото време, през което се подготвя в редиците на отбора. Тя завоювала третото място в своята възрастова категория на родените през 2008 г. деца.

Втора на старт застанала Зорница Семерджиева от с. Челопеч, която е родена през 2005 г. На дистанцията от 800 м. на шосето, нашата представителка не дала никакъв шанс на останалите 24 момичета в групата, завоювайки първото място. И тя, както и Станислава, се занимават с лека атлетика само от три месеца.

Втората златна медалистка от Пирдоп на шампионата в гр. Мездра, станала Гергана Георгиева, на дистанцията от 1000 м. Тя е на 14 години и спорила за първото място заедно с още 26 момичета от водещи клубове в страната. При девойките младша възраст представителката Клуб „Средногорски атлет“ и най-добра в страната в момента – Елица Тодорова, спечелила безапелационно първото място на дистанцията от 1500 м., в конкуренцията на още 21 състезателки.

При мъжете на седмо място се е класирал на 5000 м. Любомир Дишлянов, който бягал в група с най-добрите бегачи на дълги разстояния у нас Митко Ценов и Йоло Николов.