РАВЕНСТВО И МНОГО ГОЛОВЕ В последния за сезона мач на ПК „Пирдоп“

• 0
  • 109 преглеждания

На 16 ноември на стадиона в гр. Пирдоп местният футболен тим изигра последния си за есенния сезон мач, в който бе домакин на ФК „Спортист“ от с. Нови хан, Община Елин Пелин. Двубоят започна при отличен терен и хубаво време с един час по-рано от предварително обявеното време и вероятно поради това на стадиона в началото имаше малко публика.

Двата състава се представиха пред съдийската тройка от гр. Ихтиман – главен рефер Асен Христов и помощниците му Нури Касъмов и Мариян Кошев, в състави – домакините: на вратата Стефан Ралчев, и полеви играчи Мартин Дамянов, Пламен Минчев, Тодор Генков, Александър Богоев, Велислав Пастушки, Красимир Пастушки, Цветан Цанов, Стоян Стоянов, Георги Николов и Станислав Запрянов, а гостите – вратар Стоян Стоянов, а пред него – Йордан Андонов, Георги Зашев, Димитър Видулов, Даниел Барамеда, Асен Вутев, Георги Георгиев, Ивайло Анев, Петко Петков, Благовест Николов и Кристиян Янакиев. Дежурен делегат на ОбС БФС бе Стефан Йорданов от София.

Двубоят бе динамичен и започна повече от отлично за футболистите на Пирдоп. До 30-та минута те вече водеха с класическото 3 : 0 срещу своите опоненти. С отличната си игра се откри Станислав Запрянов, който записа в актива си хеттрик. Към края на първото полувреме, след много точно изпълнен фаул пред вратата на Стефан Ралчев, гостите успяха да върнат едно попадение за 3 : 1. А буквално минути преди почивката и да доведат резултата до 3 : 2.

Втората част на играта започна инфарктно за домакините. Още в 47 минута състезателите на ФК „Спортист“ – Нови хан вкараха още един гол за 3 : 3. След изравняването домакините подобриха играта си в защита и до финалния съдийски сигнал двубоят равностоен. Нови попадения във вратите на Ралчев и Стоянов нямаше, макар да не липсваха положения за футболистите и на двата тима.

Много добро бе представянето на младите състезатели във ФК „Пирдоп“. Треньорът Красимир Пастушки специално отличи и похвали вратарят Стефан Ралчев, голмайсторът Станислав Запрянов, които са на 18 години и шестнадесетгодишният Велислав Пастушки.

По-рано сутринта момчетата до 14 години, родени през 2005 – 2006 г., на ФК „Пирдоп“ приеха на стадиона в града връстниците си от ФК „Бенковски“ – гр. Костенец. Двубоят между двата състава завърши при резултат 0 : 3 в полза на гостите. Пирдопският тим има още един мач, който е тази събота – 23 ноември, в гр. Долна баня.

В ОБЩИНА КОПРИВЩИЦА  Кметът Бойка Дюлгярова получи „попътен вятър“ за нови проекти от своя предшественик
Prev Post В ОБЩИНА КОПРИВЩИЦА Кметът Бойка Дюлгярова получи „попътен вятър“ за нови проекти от своя предшественик