ТИЙНЕЙДЖЪРКАТА ЕЛИЦА ТОДОРОВА ОТ ПИРДОП Шеста при жените на Балканите

• 0
  • 110 преглеждания

На 3 и 4 август на стадиона в гр. Правец се проведе Балканското първенство по лека атлетика за жени и мъже. Като част от националния отбор на България в него участва и 18-годишната състезателка на Спортен клуб „Средногорски атлет“ – Пирдоп Елица Тодорова. Тя си извоюва това право след като завърши на второ място на националното първенство тази година, финиширайки непосредствено след победителката в дисциплината 1500 м. Милица Мирчева. Добрата си подготовка и възможности пирдопчанката показа и на първенството на Република Сърбия в гр. Крушевац, където завоюва златния медал.

На Балканиадата Елица Тодорова е стартирала на 1500 м. гладко бягане на 3 август, заедно със атлетки от Румъния, Украйна, Турция, Гърция, Косово и Кипър. Тя е била единствената наша състезателка в тази дисциплина и с постигнатото време от 4:31.44 мин., се е наредила шеста в класирането. По думите на треньора й Ваньо Масларски, Елица Тодорова е направила отлично бягане с нов личен резултат, сваляйки на-доброто си време до момента от гр. Крушевац с още близо 4 секунди.

Първа в гр. Правец е финиширала на тази дистанция 28-годишната Наталия Евангелиду от Кипър, с време 4:17.29 мин., следвана от 29-годишната Флорина Пиердевара от Румъния (4:19.75 мин.), и 36-годишната украинка Анна Мишченко (4:20.00 мин.). Преди българката са още състезателката на Гърция Анастасия Маринаку (4:22.32) и на Турция Дамла Челик (4:30.78). Атлетката и г-н Масларски са на мнение, че Елица Тодорова е имала възможност да постигне и по-добро време, за което ще работят в тренировките занапред.

На пирдопската лекоатлетка предстои кратка почивка от натоварения със стартове месец август и подновяване на подготовката за състезанията по крос „Кънтри“ на 23 октомври, домакин на което ще бъде гр. Пирдоп.