• 0
  • 85 преглеждания

Минимална победа на пирдопчани на стадиона в Мирково

На 4 ноември на стадиона на Спортен комплекс Мирково се изигра последната среща от есенния полусезон за ОФГ София, зона „Изток“ между отборите на ФК „Мирково” и ФК „Пирдоп”.  Публиката с интерес  очакваше да види развоя на местното дерби на терена, тъй като в двата тима имаше по няколко доскорошните съотборници.

Съставът на Пирдоп в момента е трети във временното класиране, а мирковчани заемат предпоследно място във временната класация, за което има основателни причини като сформиране на нов отбор, липса на време за тренировки и отработване на различни игрови положения. Гостите, от своя страна, правят по няколко тренироки седмично. Почти през цялото време на мача игровото предимство беше именно на тяхна страната.

Футболистите от ”Мирково” играеха по-неорганизирано и не успяха да доведат до успешен край нито една своя атака. Към 30-та минута на първото полувреме футболистът на „Пирдоп” Цветан Цанков откри резултата.  Първото полувреме завърши при 1 : 0 за състезателите на Пирдоп.

Атаките към двете врати продължиха и през второто полувреме, но без да има промяна в резултата.  С напредване на времето играта стана по-твърда,  а към края на мача играч на ФК „Мирково” беше контузен  и напусна терена. След  едно по-остро нарушение към противников футболист съдията показа червен картон на капитана на ФК „Пирдоп” Красимир Пастушки. Така двата отбора до края на мача играха с по десет души.

Нов гол до последния съдийски сигнал не беше отбелязан и мачът завърши с краен резултат 1:0 за ФК” Пирдоп”. Крайното класиране в групата ще бъде известно след приключване на всички срещи от кръга.