ЕЛИЦА ТОДОРОВА ОТ ПИРДОП Спечели сребро при жените

• 0
  • 87 преглеждания

Най-добрата лекоатлетка при девойките – пирдопската спортистка Елица Тодорова, постигна много сериозен успех и в състезанията при жените. На проведеното на 23 и 24 юли 91-во Държавно първенство в София, на пистата на стадион „Васил Левски“ на 23 юли тя стартира в дисциплината 1500 м. гладко бягане, информира на своята страница в Интернет „Бг.Атлетик“. Надпреварата е в средата на сезона за атлетите и етап от подготовката на националните състезатели за участие в Балканиадата, домакин на която на 2 и 3 септември ще бъде гр. Правец, България.

След отлично бягане, състезателката на Спортен клуб „Средногорски атлет“ финишира втора и завоюва сребърния медал в надпреварата с време 4:36.33 мин. Първа най-силната бегачка при жените на тази дистанция е Милица Мирчева от клуб „Атлет Мездра“, спряла хронометрите на 4:29.36 мин. А трета е друга девойка – Девора Аврамова от клуб „Берое“ – Стара Загора, с време от 4:39.71.

На 24 юли Елица е бягала и на 800 м. при жените, като от 13 състезателки е завършила пета, с време 2:17.53 мин. Първото място е спечелила Лиляна Георгиева от клуб „Иктив 2013“ – Пловдив, която на 1500 м. не е завършила бягането и се е отказала.

На Държавното първенство участва и Любомир Дишлянов, който за първи път бяга на писта в дисциплината 5000 м. гладко бягане, заедно с още 23 състезатели от клубове от цялата страна. Състезателят на Спортен клуб „Средногорски атлет“ е завършил на 17-то място, с време 17:18.55 мин. Златният медал е спечелил Иво Балабанов от Мездра.

Пирдопският атлет се подготвя за турнирите по планинско бягане и крос „Кънтри“ и участието му в Държавното първенство е било, за да провери нивото на подготовката си към момента и да трупа опит в официални състезания, съобщи неговият треньор Ваньо Масларски.