ЕЛИЦА ТОДОРОВА Втора на крос „Кънтри“ в Черна гора

• 0
  • 100 преглеждания

Много добро бягане е направила състезателката на Спортен клуб „Средногорски атлет“ – Пирдоп Елица Тодорова на международния турнир по крос „Кънтри“, проведен на 9 ноември в черногорския град Беране, съобщи треньорът й Ваньо Масларски. В дисциплината 4000 м. при девойките под 20 години, Елица Тодорова е завършила втора, завоювайки сребърния медал, с време 14:15 мин.

Като част от националния тим на България, заедно със съотборничките си Девора Аврамова, Маргарита Радева и Денислава Борисова, в надпреварата при девойките под 20 години, тя допринесе най-много за завоюване на третото място в отборното класиране.

Състезанието се е провело по маршрут с дължина от 2000 м., с тревно покритие, в района на аерогарата на гр. Беране. Изключителна трудност за всички атлети е представлявал силният насрещен вятър, който те е трябвало да преодоляват на разстояние повече от 1000 м. Състезателките са направили две обиколки на трасето. В турнира са участвали състезатели от Украйна, Румъния, България, Сърбия, Турция, Черна гора и Сан Марино. Само 4 секунди са разделили победителката Сила Ергун от Турция от нашата представителка. Трета в класирането при девойките под 20 години е лекоатлетка от Румъния.

При мъжете на дистанцията 10 000 м. българският отбор е спечелил първото място, а Йоло Николов – сребърен медал, информира електронното издание „Атлетика. Бг“. От жените – Маринела Нинова е шеста на 8000 м. При юношите под 20 години на 6000 м. съставът на България е шести.