ФК „ПИРДОП“ С обрат, победа и загуба в Шампионска лига

• 0
  • 63 преглеждания

Отминалият уикенд – 28 и 29 октомври, бе наситен със спортни прояви. Малко след края на Националното първенство по крос „Кънтри“, което премина в местността „Света Петка“ в землището на Пирдоп в Средна гора, на стадиона в града се проведе двубой между ФК „Пирдоп“ и гостите от „Мътивир“ – Ихтиман от Областната футболна група Зона „Изток“. В хладното време двата тима предложиха доста емоции и обрати на малкото зрители, които наблюдаваха срещата.

Първото полувреме завърши без да е отбелязан гол една от двете врати. През втората част на мача гостите от Ихтиман получиха право да изпълнят единадесетметров наказателен удар, след който поведоха в резултата – 0 : 1. Малко след това постигнаха и второ попадение във вратата на Теодор Михов. Футболистите на „Пирдоп“ обаче успяха да стигнат до пълен обрат, като до края на двубоя вкараха три гола във вратата на „Мътивир“ и така спечелиха важна домакинска победа. Най-напред се разписа Тошко Александров, изравнителният гол вкара Мариан Герасимов, а победното трето попадение във вратата на гостите бе дело на Стоян Стоянов, каза за в. „Регион“ треньорът и капитан на тима Красимир Пастушки. Така ФК „Пирдоп“ се изкачи на второ място във временното класиране в групата.

В неделя – 29 октомври, на терена с изкуствена тревна настилка в Спортен комплекс „Пирдоп“ продължи първенството по минифутбол на Лига „Средногорие“, в което бяха изиграни четири мача. Срещите започнаха с един час закъснение, поради по-късното пристигане на съдията и статистика на БАМФ, определени за ръководене на двубоите. Първи един срещу друг се изправиха отборите на ФК „Пирдоп“ и ФК „Булгари“ – София, които изиграха един стойностен и оспорван мач от Шампионска лига „България“.

Още в третата минута от мача пирдопчани успяха да поведат в резултата, но настойчивостта на гостите скоро даде резултат и те върнаха попадението, като първото полувреме завърши с равенството 1 : 1. През втората част от мача, гостите доминираха в срещата, която спечелиха с 4 : 2. В следващия си мач от този турнир ФК „Пирдоп“ спечели със 7 : 3 срещу тима на „Файтърс“ и приключи участието си в този етап на Шампионската лига по мини футбол.

В местната лига „Средногорие“ „Мирково“ – ветерани победиха ФК „Миро“ с % : 0. ФК „Орлин“ спечели срещу ФК „Църквище“ с 11 : 1, а ФК „Каталунците“ отстъпиха от „Смяна А“ – Челопеч със 1 : 7. Първа победа постигна МФК „Средногорец“ – Златица, който спечели двубоя си срещу „Мирково“ – ветерани с 5 : 2. Победата на предпоследните във временното класиране се прие като изненада от зрителите и привържениците на двата тима.