ФУТБОЛ Пирдопчани с равенство в третата си среща

• 0
  • 94 преглеждания

Третият кръг от Областната „А“ група по футбол, Зона „Изток“ противопостави един срещу друг водачите в класирането – отборите на ФК „Пирдоп“ и ФК „Правец“, които след първите две срещи имаха по пълен актив от 6 точки. Мачът между тях се игра на 23 септември, след обяд, при чудесно време и отличен терен, което бе и предпоставка за динамичния и оспорван двубой на пирдопския стадион. Срещата бе наблюдавана от едва около петдесетина зрители, но за сметка на това им предложи много емоции, а по-близо до успеха бяха домакините.

Пред главния рефер Мариян Гребенчарски, помощниците му Теодор Вуков и Георги Спасов и дежурния делегат Емил Киров, всички от Самоков, двата отбора се представиха в следните състави: ФК „Пирдоп“ – Теодор Михов – вратар, Пламен Минчев, Мартин Дамянов, Александър Богоев, Стоян Стоянов, Мариян Герасимов, Красимир Пастушки – капитан, Цветан Михов, Цветан Цанов, Пламен Георгиев и Светозар Стоянов; ФК „Правец“ – Веселин Димитров – вратар, Васил Георгиев, Димитър Иванов, Марин Петков, Иван Касанов – капитан, Теодор Тодоров, Валери Данов, Георги Вътковски, Ангел Костадинов, Пламен Иванов и Иван Станев.

Началото на срещата бе равностойно, но постепенно домакините наложиха териториално предимство и изнесоха играта в полето на гостите. Въпреки това първият удар към една от двете врати бе именно в тяхна полза – в 8-та минута. Не липсваха положения за отбелязване на гол и за пирдопчани. В 11 минута, след едно извеждащо от дълбочина подаване остави по левия фланг играч на домакините сам срещу вратаря, но ударът му бе право в ръцете на вратаря Веселин Димитров. Добро бе взаимодействието между играчите на „Пирдоп“ и по-късно.

В 19-та минута при една от малкото си атаки до това време футболистите на „Правец“ стигнаха до ъглов удар, при който топката бе отбита от голлинията на Теодор Михов от защитник на домакините. Тя обаче попадна в играч на гостите накъде около границата на наказателното поле и той с точен отмерен удар я изпрати под гредата, през ръцете на пирдопския вратар и се озова в мрежата му – 0 : 1.

Повеждането в резултата повиши самочувствието на гостите и те по-често взеха да се озовават в непосредствена близост до Теодор Михов, но в няколко случая той се справи добре. Краят на първото полувреме дойде с жълт картон на № 4 от ФК „Правец“ – Васил Георгиев, за високо вдигнат крак пред лицето на футболист от тима на домакините.

През втората част пирдопчани започнаха устремно и още в 48-та минута се стигна до изравняване на резултата. До попадението се стигна след бърза контраатака и изнасяне на топката пред вратата на гостите, където тя бе догонена от Тошко Александров, който влезе в игра след почивката, и с хубав прехвърлящ удар не даде шанс на вратаря на ФК „Правец“ да реагира – 1 : 1.

Домакините имаха възможност за пълен обрат и в 51-та минута, но ударът с глава на нападател на „Пирдоп“ мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата, пазена от Веселин Димитров. Минута по-късно гостите едва не си отбелязаха автогол, като стражът им успя да отбие удар на свой защитник към мрежата.

До края на мача играта бе почти равностойна и в близост до центъра, със здрави единоборства между играчите на двата тима. На няколко пъти състезатели оспорваха съдийски решения, при едно от които № 8 от гостите – Георги Вътковски, бе успокоен с жълт картон. Десет минути преди края на двубоя ФК „Правец“ остана с десет души на терена, след много груб фаул на № 6 – Тодор Василев, срещу играч на домакините. Пет минути по-късно пирдопчани имаха възможност за пълен обрат в срещата, но удар на нападател на отбора се отби от лявата напречна греда на вратата на „Правец“. И мачът завърши без победител.

След двубоя капитанът на ФК „Пирдоп“ Красимир Пастушки изрази съжалението си от пропуснатата победа. Отборът се представи добре и имаше повече положения за гол от тима на гостите, заяви той, като посочи, че играчите са били уморени. Влияние върху физическото състояние на футболистите е оказал двубоят им в сряда – 20 септември, срещу „Спортист“ – Своге, за купата на лигата.

Двата тима – „Пирдоп“ и „Правец“ във временното класиране са втори и трети, с равен актив от 7 точки. Водач в групата е ФК „Мътивир“ – Ихтиман, който е с три поредни победи и 9 точки. Другият местен тим – ФК „Мирково“, загуби в събота домакинския си мач от „Спортист“ Нови хан, с 1 : 2 и е на предпоследно място в класирането с 1 точка от три мача.

Prev Post ХИЖА „СВИЩИ ПЛАЗ” Стана на петдесет години
Next Post „ЕЛАЦИТЕ-МЕД“ Спечелиха 24 купи на Шестата открита спартакиада на миньорите – 2017 г.