КАРАТИСТИТЕ НА ПИРДОП С медали от световно първенство

• 0
  • 90 преглеждания

От 11 до 15 октомври в град Кишинев, Молдова, се проведе 26-то световно първенство по Шотокан Карате До. Пирдопският клуб „Френдшип“ също взе участие. Петима състезатели се включиха в редиците на националния отбор. Това бяха Айлин Бобева, Ива Георгиева, Анастасия Савова, Реми Бобев и Ресми Бобев. На световното Айлин Бобева завоюва сребърен медал в дисциплината Ката до 21 години, Ива Георгиева се окичи с бронз в същата дисциплина, а при ветераните до 49 години Ресми Бобев е със сребро. При отборните игри българският тим, със състезатели Реми Бобев, Ресми Бобев, Илиян Дянков, стана за втори път вицесветовен шампион при мъжете.

Успехите за клуба продължиха и през миналата седмица. В Габрово десет каратеки от 7 до 12 години участваха в състезание за Националата купа в бойния спорт, организирано от Българска национална федерация карате.

Камелия Лещарова спечели сребърен медал на Кумите и бронз на Ката при децата, родени през 2007 година. Със същото отличие е и Михаела Димитрова на Ката. При отборните надпревари – Мартин Бобев, Иван Георгиев и Пламен Лещаров, станаха бронзови медалисти, а Алиса Камбер, Ивана Маринова и Цонка Джамярова се окичиха със сребърни медали.

За поредна година Камелия Лещарова, Михаела Димитрова и Деница Тодореова станаха шампиони на състезанието за Националната купа.