ЛЕКОАТЛЕТКАТА ЕЛИЦА ТОДОРОВА ОТ ПИРДОП Спечели бронз на Балканиадата по крос „Кънтри“

• 0
  • 82 преглеждания

Пирдопската лекоатлетка Елица Тодорова участва заедно с националния отбор на страната за девойки до 20 години в изключително силното Балканско първенство по крос „Кънтри“, което се проведе в турския град Чанаккале на 18 ноември. Заедно със Силвия Георгиева, Лиляна Георгиева и Девора Аврамова, българските атлетки успяха да се наредят непосредствено след най-добрите отбори на Балканите – домакините от Турция и северните съседи – Румъния, и да спечелят бронзовите медали на дистанцията от 4000 м.

В индивидуалното подреждане нашата състезателка е заела 14-то място, сподели нейният треньор Ваньо Масларски от Спортен клуб „Средногорски атлет“ – Пирдоп. Заслужава да се отбележи, че тя е и най-малка от състава и у нас обикновено се състезава в групата до 18 години.

На Балканиадата Пирдоп имаше още един представител – студентката Диляна Минкина, която стартира на 6000 м. при девойките до 23 години и се класира на седмо място. Българите завоюваха две купи на първенството, като мъжкият ни тим е втори след Турция на 8000 м., съобщава сайтът на Българската федерация по лека атлетика.

Състезанието е било открито от президента й Добромир Карамаринов, който е и президент на Асоциацията на балканските атлетически федерации. Домакините са спечелили четири титли, а представителите на Румъния – две. Единствено атлети от България, Сърбия и Израел са успели да заемат призови места на първенството, освен тях.