МИРКОВЧАНИ С изразителна победа над водача в групата

• 0
  • 143 преглеждания

В неделния ден – 23 април, на спортния комплекс в Мирково се проведе среща от ХIII-тия кръг  от пролетния сезон по футбол за мъже от Източна „А” ОФГ. На футболния терен с изкуствено покритие се изявиха отборите на водещия във временното класиране отбор на ФК „Бенковски” гр. Костенец и домакините от ФК „Мирково”, които преди тази среща временно са на седмо място в класирането. Съдийската тройка беше от град Самоков с изявено пристрастие към домакините и толериране на гостите, за което беше освирквана от публиката.

Резултатът беше открит в първото полувреме  с гол на Наско Йорданов в полза на домакините от Мирково. През първите 45 минути втори гол отново за „Мирково” отбеляза Димитър Василев. През второто полувреме Димитър Василев вкара още един гол във вратата на противниковия отбор.

След няколко жълти картона срещу отбора на домакините, беше отсъдена дузпа в полза на гостите. Тя беше реализирана малко преди края на мача, който завърши с резултат 3:1 в полза на ФК ”Мирково”. Двубоят приключи с контузия в главата на играч от Костенец след челен сблъсък, което наложи намесата на лекаря и спиране на срещата за известно време точно в най-големия дъжд.