НА ЧЕТЕРИНАДЕСЕТИЯ ТУРНИР НА ГЕРБ - ПИРДОП Дузпи определиха носителя на купата

• 0
  • 91 преглеждания

От понеделник до четвъртък (7 – 10 октомври) на игрището с изкуствено покритие на Спортен комплекс „Пирдоп“, се проведе четиринадесетият турнир по мини футбол, организиран от местната структура на ПП ГЕРБ. Той бе открит от кандидата за кмет на общината от партията Антоанета Мечкарова, в присъствието на народния представител Мартин Тинчев и включените в листата кандидати за общински съветници.

В надпреварата се включиха четиринадесет отбора от Пирдоп, Златица, Антон и Мирково, като впоследствие един от тях се отказа и поради предварително тегления жребии, неговите противници печелеха служебно срещите си. Рефер на турнира международният съдия по мини футбол Петко Петков. Срещите бяха в две полувремена по 20 минути, а при равенство – се биеха дузпи.

След изиграването на двубоите в предварителните групи, до срещите за определяне на най-добрите четири отбора достигнаха отборите на „Миро“, „Паскал“, „Златица“ и „Галакси“. В спора за участниците във финалната среща на 10 октомври, ФК „Паскал“ надделя с 6 : 1 над „Златица“ и доби право да спори за първото място. В другия двубой ФК „Миро“ победи с 3 : 1 ФК „Галакси“ и също достигна до финала. В мача за определяне на отборите на трето и четвърто място „Галакси“ спечели срещата си със „Златица“ с 5 : 4 грабна малката купа.

Особено оспорван бе двубоят за определяне на победителя. ФК „Миро“ успя да поведе през първото полувреме с 1 : 0 над опонентите си на терена ФК „Паскал“ с гол на Росен Кючуков. Пет минути след подновяване на играта обаче, резултатът бе изравнен с гол на Сава Радунчев. До края на мача играта бе оспорвана и състезателите и от двата тима хвърлиха много жар и желание за победа, но двамата вратари се справиха с опасностите пред вратите си. Публиката надъхваше футболистите, което направи емоциите на игрището особено атрактивни. До последния сигнал на рефера Петко Петков нов гол не бе отбелязан и се наложи изпълнението на по два наказателни удара, за определяне на първенеца.

Съставът на ФК „Паскал“ не порази вратата на Тодор Евтимов от отбора на ФК „Миро“, като пропуските направиха Цветан Македонски и Сава Радунчев. Докато противниците им успяха да вкарат гол и при двата си удара към стража на „Паскал“ Иван Чолаков. Така с резултат 2 : 0 ФК „Миро“ заслужено завоюва първото място, голямата купа и най-високата парична премия.

Отличията на най-добрите на турнира по мини футбол на ПП ГЕРБ – Пирдоп бяха връчени от председателя на местната структура на партията Донка Бикова, кандидата за кмет на с. Дущанци Валентин Петров и членове на листата за съветници. Награди завоюваха най-добрият вратар – Тодор Евтимов и голмайсторът Алекси Зашев с осем попадения за ФК „Златица“. Купата на победителя ФК „Миро“ бе дадена на капитана на отбора от петгодишната Анна-Мария – дъщеря на кандидата за кмет на общината Антоанета Мечкарова. Г-жа Мечкарова припомни, че турнирът е започнал и игрището е открито по време на нейния мандат преди десет години. Тя благодари на футболистите и вярната им публика за участието в надпреварата, като изрази увереността си за продължаване на състезанието с повече отбори и още атрактивни двубои. Накрая призова всички за участие в изборите и гласуване с номера на ПП ГЕРБ – Пирдоп на местния вот.

ИНДУСТРИАЛЕН КЛЪСТЕР „СРЕДНОГОРИЕ“   Проведе конференция „Кръгова икономика и околна среда `2019 – Добавена стойност +“
Prev Post ИНДУСТРИАЛЕН КЛЪСТЕР „СРЕДНОГОРИЕ“ Проведе конференция „Кръгова икономика и околна среда `2019 – Добавена стойност +“