НА ТУРНИРА ПО МИНИ ФУТБОЛ „ЧЕЛОПЕЧ ОУПЪН 2019“

• 0
  • 99 преглеждания

Миналогодишният победител защити авторитета си

На игрището с изкуствено покритие в Спортен комплекс „Хармония“ на 8 и 9 юни се проведе второто издание на турнира по мини футбол „Челопеч Оупън 2019“. Той се организира от местната лига „Средногорие“ с подкрепата на Община Челопеч.

Откриването и първият удар по топката направи Жанна Центовская от Общинската администрация. А в надпреварата взеха участие дванадесет отбора, разделени на четири групи по три състава. Освен местните тимове, в турнира се включиха състави от Панагюрище, София и Враца, сред които бе и миналогодишният победител – „Атлетик 1996“. Според регламента на турнира, двубоите бяха от по две полувремена, с продължителност от 20 минути, като последният в групата отпада, а останалите продължават в следващата фаза от състезанието. Рефер на надпреварата бе Петко Петков от Националната лига по мини футбол.

В първия ден бяха двубоите от груповата фаза, а в неделя – 9 юни, се играха четвъртфиналите, финалите и срещата за определяне на носителя на голямата купа на Община Челопеч.

Мачът за трето и четвърто място противопостави един срещу друг „Отбор на народа“ и ФК „Орлин“, спечелен от първенеца в местната лига „Средногорие“. А финалът бе между миналогодишният първенец на турнира ФК „Атлетик 1996“ – Враца и ФК „Пирдоп“. Двубоят бе напрегнат и оспорван, с множество добри отигравания с топката на състезателите и от двата тима. Първото полувреме завърши с равенство – 1 : 1, а през второто публиката се наслади на най-красивото в популярната игра на малкия терен, което предложиха футболистите, достигнали до тази фаза на надпреварата.

След само няколко минути на терена за второто полувреме, с добър удар от средна дистанция на състезател на „Пирдоп“, местният тим поведе с 2 : 1. Буквално още в следващото нападение след подновяването на играта, гостите от Враца отбелязаха ефектен гол от центъра. Осемнадесетгодишният страж на ФК „Пирдоп“ Стефан Ралчев, който същия ден беше и рожденик, не успя, въпреки далечното разстояние, да спре попадението в своята врата за 2 : 2.

Голът за изравняването даде импулс в играта на гостите и създаде леко напрежение сред състава на пирдопчани. Това се отрази и на резултата – след нови два бързи гола, футболистите от Враца за втори път спечелиха турнира.

Жанна Центовская от ОбА – Челопеч връчи купите и медалите на призьорите. За най-ценен играч на втория турнир „Челопеч Оупън 2019“ бе обявен Тошко Александров от „Отбор на народа“. Най-добър вратар стана Цветан Димитров от „Атлетик“ – Враца, а голмайстор – съотборникът му Росен Иванов с 9 попадения. Най-добър защитник е Росен Кючуков. Връчена бе и награда за феърплей.

Специална купа получиха футболистите от „Отбор на народа“, за спечеленото от тях четвърто място. Купа и бронзови медали заслужиха за третата позиция на турнира състезателите на ФК „Орлин“, а сребърните медали и също купа, за второто място бяха за състава на ФК „Пирдоп“. Голямата купа за първото място и златните медали завоюва ФК „Атлетик 1996“ – Враца. За съставите, класирани от първо до трето място имаше и парични премии.