Ненко Андреев – супер шампион

• 0
  • 87 преглеждания

От 6 до 27 април пирдопският културист Ненко Андреев участва в четири големи турнира, в които се представи на изключително високо ниво и доказа, че е сред най-добрите в своята категория – „Мъжка физика“ до 173 см., и при младежите, и при мъжете.

На 6 април той се състезава в Гърция, където се нареди четвърти, но прие класирането си като личен неуспех след победата си преди това в Тайван. Амбициран да повтори постижението си и дори да го надгради, Ненко Андреев се съсредоточил върху подготовката си, и седмица по-късно – на 13 април, участвал престижния и много силен турнир в Швеция. Тук сред 19 участника, постигнал впечатляващ за 20-те си години успех – спечелил три титли – при мъжете, при младежите и в състезанието между шампионите в отделните категории.

Успехите му продължават и в Малта на 21 април, където става първи при младежите и четвърти при мъжете от 21 състезатели, без да има каквато и да е подкрепа от свои сънародници или други български културисти. На 27 април, той представи страната ни и родния си град и на турнира в Сърбия. В него участват още 17 родни състезатели, а изявите им се наблюдават и насърчават и от голяма група фенове не културизма от България. Ненко печели първото място, златният медал и купата на първенец в младежката възраст. На второ място в нея се класира републиканският първенец на страната за 2019 година, в който шампионат, поради изявите си в чужбина пирдопчанинът не успя да участва.

В Сърбия при мъжете Ненко Андреев отново е първи, а след това става и шампион на шампионите. За вестник „Регион“ победителят заяви, че това е било последното му участие за сезона. Желанието му е да се концентрира върху подготовката си, за да може да се нареди сред първите трима културисти на федерацията, за която той се състезава. Класирането в тройката е престижно и ще го утвърди като име и фаворит в тези среди и в любимия спорт.

Успехите и представянето на турнирите коства на младия спортист от Пирдоп много усилия, време и финансови затруднения. Затова е благодарен на всички, които морално и по друг начин са му помагали в тренировките и изявите му пред съдии и публика. Признателен е и на своите съграждани, приятели и почитатели от страната, които с интерес следят изявите му у нас и в чужбина. Гарантира, че ще продължава да се подготвя на високо ниво и да печели още отличия, защото знае, че радва всички със завоюваните златни медали и купи. Тяхната подкрепа го крепи и стимулира да върви напред и да постига нови победи.