ПЪРВИ ТУРНИР ПО ФУТБОЛ ЗА ПРАЗНИКА НА ПИРДОП

• 0
  • 78 преглеждания

Осем отбора спориха за купата на общината

По повод традиционния празник на гр. Пирдоп през месец юли бяха организирани поредица от прояви. След турнира по тенис на корт, от 19 до 21 юли се състоя и този по футбол, а за участие в него се бяха записали осем отбора от района – ФК „Пирдоп“, „Ветерани“ – Мирково, „Орлин“, „Средногорец“ – Златица, „Отборът на народа“, ФК „Миро“, „Каталунците“ – всички от Пирдоп и „Смяна А“ от „Дънди Прешъс Металс Челопеч“. Идеята на общинското ръководство е турнирът по най-популярната игра да стане традиционен и да се привличат все повече тимове за участие в него.

На 17 юли в залата на общинската администрация кметът на общината Ангел Геров, под чийто патронаж се проведе турнирът, ръководи среща с представители на записалите се отбори, за уточняване на регламента и теглене на жребий за двубоите. Постигнато бе съгласие те да бъдат от по две полувремена по 20 минути, съставите по 5 души и вратар и още 6 резерви, а при равенство в редовното време, вместо продължения, да има изпълнения на дузпи.

При жребия срещата, откриваща надпреварата, противопостави един срещу друг съставите на „Ветерани“ – Мирково и „Отбора на народа“.

Турнирът бе открит на 19 юли от кмета г-н Геров, който призова състезателите да бъдат коректни и да покажат най-доброто от себе си в играта с топката. И наистина футболистите от двата тима се постараха с много с хъс и амбиция за извоюване на победата. Двубоят между тях се изигра, при значителен интерес от страна на почитатели на най-популярната игра, които насърчаваха с викове изявите на състезателите. Мачът, ръководен от професионалния съдия Георги Андреев от София, бе динамичен и предложи много емоции на публиката,особено от вратаря на символичните гости „Отбора на народа“. В десетата минута на първото полувреме ветераните отбелязаха гол във вратата на тима от Пирдоп. През второто Светлозар Стоянов успя да върне паритета в мача, а до края на срещата друг гол не бе отбелязан и така се стигна до изпълнение на дузпи. От първите пет „Отборът на народа“ отбеляза две, като едната бе отново дело на Светлозар Стоянов. „Ветераните“ от Мирково също вкараха две от петте и се наложи да се изпълни още по една. Състезателят на пирдопския тим пропусна, докато мирковският футболист бе точен и срещата приключи в полза на гостите с резултат 4 : 3.

В другите срещи „Смяна А“ – Челопеч победи с 2 : 0 „Средногорец“ – Златица. След тях  играха „Орлин“ и ФК „Миро“, а двубоят завърши при резултат 5 : 1. Последният мач от първия ден на турнира противопостави отборите на ФК „Пирдоп“ и „Каталунците“. И този двубой не бе много равностоен, тъй като „Орлин“ вкара 4 гола на противника си, без да получи нито един.

На полуфиналите „Ветераните“ спечелиха срещу „Смяна“ от ДПМЧ с 5 : 1, а „Орлин“ – Пирдоп загуби след дузпи от ФК „Пирдоп“ с 5 : 4, тъй като редовното време приключи без гол.

Така в спора за трето и четвърто място на игрището застанаха „Орлин“ и „Смяна А“, а срещата между тях приключи при резултат 3 : 2 за пирдопчани.

Финалът между ФК „Пирдоп“ и „Ветерани“ – Мирково бе също много оспорван, макар още през първото полувреме пирдопчани да поведоха с 2 : 0 и вече се предчувстваха победители. Мирковчани обаче не се предадоха лесно, въпреки че противниците им в началото на второто полувреме вкараха още идно попадение в тяхната врата и поведоха с 3 : 0. Опасността да загубят срещата с класически резултат стимулира гостите и с два много ефектни гола те доведоха резултата до 3 : 2, но за повече времето не им стигна. Така първата купа на Община Пирдоп спечели отборът на ФК „Пирдоп“.

Кметът Ангел Геров връчи наградите на финалистите, като отличи най-напред голмайстора Пламен Петров от „Ветерани“ – Мирково, отбелязал 5 гола и най-добрия вратар – Марио Балканджиев от „Отбора на народа“. Победителят ФК „Пирдоп“ получи освен купата, грамота и медали, както и останалите отбори до трето място – „Ветерани“ – Мирково и ФК „Орлин“. За четвъртият – „Смяна А“ от ДПМЧ също имаше грамота, плакет на общината и други награди, а за всички състави – и по една топка. Особено атрактивни бяха предметните награди – стекове с пиво за състезателите.