ПЛАНИНСКО КОЛОЕЗДЕНЕ Николай Иванов втори в страната за 2019 г.

• 0
  • 97 преглеждания

Състезателят по планинско колоездене Николай Иванов от клуб „Свободно измерение“ – Златица, е завоювал второ място в генералното класиране за 2019 г. в своята възраст, съобщи за в. „Регион“ треньорът Теодор Колев.

Николай е на 18 години, ученик е в СУ „Св. Паисий Хилендарски“ – Златица, а от осем години е един от най-добрите във волейболния клуб на гр. Пирдоп. В планинското колоездене се състезава в дисциплината „Ендуро“, категория – 15 – 18 години. С уменията си да се представя отлично на състезателното трасе, въпреки трудните условия и изисквания на планинското колоездене, му позволяват да се конкурира дори със състезатели от групата на мъжете, където конкуренцията е изключително висока.

Той е участвал в пет от проведените шест състезания през миналата година, като в надпреварите в Благоевград и Банско е завършил на трето място, в гр. Петрич – на второ, а в Локорско заслужено е спечелил златния медал, заемайки първото място на почетната стълбичка. Във велико Търново той се е класирал на пето място.

На 6 декември в НДК се е състояла церемонията по награждаване на състезателите по планинско колоездене, на която за всичките си постигнати успехи през 2019 г. Николай Иванов е заел второ място в крайното класиране.

Поради специфичните условия на провеждане на състезанията в този спорт, през зимните месеци няма такива. Въпреки това, за 18-годишния златичанин няма почивка, казват неговите приятели и почитатели. Той тренира редовно и се подготвя усърдно за новите стартове, които му предстоят. Николай Иванов е мотивиран да затвърди постигнатите от него резултати и да ги надмине. Той е наясно, че конкуренцията в любимия му спорт през настоящата 2020 година ще е голяма, защото вече няма да е от юноши, а между мъже с дългогодишен опит и спортна кариера. До момента Николай Иванов тренира и се състезава с подкрепа на семейството си. А за участията си в състезания у нас и в чужбина той се нуждае от повече средства и се надява да получи подкрепата от спонсори.