ПРИЛОЖНО КОЛОЕЗДЕНЕ

• 0
  • 92 преглеждания

На 13 и 14 май в община Челопеч се проведе първият кръг от Националния шампионат по приложно колоездене за деца от 10 до 15 години. В надпреварата за призовите места и голямата награда – спортен велосипед, се включиха девет отбора от шест общини, като с три тима бяха представени домакините, а с два – СОУ „Сава Савов“ – Пирдоп. Участваха още спортисти от гр. Берковица, гр. Монтана, гр. Силистра и община Медковец, а главен съдия на състезанието бе Милчо Крумов.

Надпреварата премина под патронажа на кмета на община Челопеч Алекси Кесяков, с подкрепата и съдействието на Светослав Кръстев от Национално движение по приложно колоездене, старши инспектор Любомир Рангелов от „Пътна полиция“ при Областна дирекция на МВР, Вержиния Йорданова от РИО – Софийска област, Любомир Лазаров от СБА – Ботевград, представители на Българския червен кръст и КАТ – Пътна полиция при РПУ – Пирдоп.

Начало на състезанието даде инж. Алекси Кесяков, който пожела успех на отборите. Поздравления към спортистите отправи и Светослав Кръстев. Детска вокална група „Средногорски звън“, с ръководител Невелина Сараджова, изпълни химна на село Челопеч. Разяснения по регламента на кръга направи пред участниците и техните треньори главният съдия Милчо Крумов.

Състезанието премина в четири кръга – решаване на тест по безопасност на движението от състезателите, откриване на техническа неизправност по велосипеда, преминаване през техническа пътека и автоградче. Част от състезанието се проведе в двора на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, а финалните изяви на велосипедистите, както и награждаването на победителите, станаха на площад „Освобождение“.

Първият кръг от националния шампионат по приложно колоездене премина много оспорвано, като победители при момичетата са Ива Гиздова от отбора на гр. Берковица, която има 109 наказателни точки, следвана от двете представителки на Монтана Десислава Герговска и Ива Георгиева, съответно със 115 и 119 точки. На четвърто място се нареди Гергана Кривиралчева от първия отбор на Челопеч, пета е Валери Желязкова от Берковица, а шеста – Мария Николова от първия отбор на СОУ „Сава Савов“ – Пирдоп.

При момчетата най-добър на състезанието бе Стелиян Бошнаков от Силистра, допуснал само 84 наказателни точки. На второ място е Дани Кръстев от отбора на Берковица, с 92 наказателни точки, а трети – Антонио Минев от Силистра, със 117 точки.

В отборното класиране първото място спечели тимът на Берковица, с общ сбор от 488 наказателни точки. Те спечелиха и голямата награда – състезателен велосипед, купата на кръга и златните медали. Втори в надпреварата са Монтана, с 514 т., за които бяха сребърните отличия и също купа, а трети – съставът на Силистра, записал в сбора си 610 наказателни точки. Наградите на победителите връчи кметът инж. Алекси Кесяков. На четвърто място е първият отбор на Пирдоп, следван от първия отбор на Челопеч. На шесто място се нареди вторият отбор на СОУ „Сава Савов“, на седмо място са състезателите на община Медковец, а осми и девети са вторият и третият отбор на община Челопеч.

За всички състезатели имаше и предметни награди, осигурени от домакините. Грамоти от БЧК получиха най-добре представилите се на даването на първа долекарска помощ от отборите. Заслужиха ги съставът на гр. Монтана, първият и вторият тим на село Челопеч.