СЪСТЕЗАТЕЛИ НА ЗЛАТИЦА Печелят злато и бронз в два турнира

• 0
  • 82 преглеждания

На 26 март в новата спортна зала „Иван Вазов“ на гр. Стара Загора се проведе Осмият Международен турнир по класическа и свободна борба, както и за момичета и кадетки, съобщи треньорът на Спортен клуб „Стоян Николов“ – Златица, Иван Нешков. По думите му състезателите са били подложени на своеобразен маратон, тъй като началото е било поставено в 9 часа сутринта, а турнирът е завършил в 21 часа вечерта. Т.е. след 12 часа оспорвани двубои на тепиха.

Турнирът е в памет на един от основателите на клуб „Берое“ по борба в гр. Стара Загора“ – Динко Петров – дългогодишен състезател по класическа борба и треньор на националните тимове за младежи и мъже. В надпреварата са участвали над 250 състезатели от 26 отбора, като е имало и осем състава от Гърция, Украйна, Сърбия и Македония.  Клубът от гр. Златица е бил представен от две момчета и един кадет.

В категория до 59 кг. при момчетата, представителят на Златица Стоян Барев, след като е повел в резултата в своята среща, е допуснал груба грешка при изявата си на тепиха и е загубил двубоя със своя противник с туш. В категория до 66 кг. Величко Иванов започнал с победа с туш над състезател от Гърция. Във втория кръг надделял по същия начин и над представител на домакините. На полуфинала Величко отново се срещнал с представител на Гърция, когото победил по точки. Финалният двубой той провел технически правилно и заслужено завоювал поредния си златен медал.

При кадетите Алекси Зашев започнал силно участието си и постигнал победа с туш. Във втория си двубой, след като повел по точки в първата част, допуснал обрат във втората, и загубил, което му отредило седмо място в крайното класиране в категорията.

Треньорът Иван Нешков сподели още, че в средата на месец март, един от спонсорите на отбора – бизнесменът и управител на фирма „Девон Стил“ – Златица, Мариян Медаров, пътувал на собствени разноски с два състезатели от клуба до Будапеща. Стас Серафимов и Захари Зашев участвали в силния международен турнир „Голден Гранд При“, защитавайки класата на своя клуб. В категория до 85 кг., Стас се класирал на десето място, а Захари, след 4 победи и една загуба завоювал бронзовия медал, при участието на 47 състезатели от много страни.

Prev Post “ГЕОТЕХМИН” И “ЕЛАЦИТЕ-МЕД” Стартираха инициативата “Мечта за свобода”