В ДОМАКИНСКИТЕ СИ МАЧОВЕ ПО ФУТБОЛ Момчетата и мъжете на Пирдоп с победа и загуба с по 1 : 0

• 0
  • 80 преглеждания

В събота – 6 октомври, двата състава на Футболен клуб „Пирдоп“ изиграха домакинските си мачове на своя стадион. Сутринта отборът на момчетата, родени през 2004 и 2005 година, играха с връстниците си от ФК „Белмекен“, с. Костенец. И с добро представяне на терена, успяха да реализират едно от многото си положения, които създадоха пред вратата на гостите. Победата с 1 : 0 ги изведе на второто място в тяхната възрастова група. Във ФК „Пирдоп“ провеждат тренировки две подготвителни групи и има един детски отбор, който участва в футболното първенство, поясни треньорът Красимир Пастушки. През следващата седмица на възпитаниците му предстои гостуване в с. Нови хан, и той им пожела успех.

След обяд пред около шестдесет зрители, се състоя мачът на мъжкия състав на ФК „Пирдоп“, а противник на терена му бяха футболистите на „Ракитин“ от гр. Правец.

Двубоят започна с лек натиск на гостите,        които още в третата минута пробваха рефлекса на вратаря на домакините Теодор Михов. Той, обаче, се справи с предизвикателството. Първото полувреме бе равностойно, като не липсваха възможности за отбелязване на гол и пред двете врати. При един от случаите в 24-та минута, на два пъти в границите на няколко секунди, на пирдопския вратар се наложи да отразява успешно силни удари на нападатели на „Ракитин“. И закономерно резултатът се запази 0 : 0.

Второто полувреме започна по идентичен начин, като този път още в 48-та минута дълъг пас изведе играч на гостите пред вратата на пирдопчани. Теодор Михов излезе да го пресрещне, но бе преодолян и въпреки че състезателят на Правец се озова доста встрани по игралното поле, от малък ъгъл успя да порази вратата на домакините – 0 : 1.

След гола футболистите на „Пирдоп“ упражниха по-осезателен натиск над гостите си, които видимо заиграха отбранително. В 53-та минута имаше съмнения, че стражът на „Ракитин“ отрази удар на пирдопски нападател с ръце извън наказателното поле, но ситуацията бе подмината от съдията Венцислав Кънчев от Ихтиман. В 65-та минута Красимир Пастушки имаше възможност да върне паритета в мача, но отблизо би в ръцете на вратаря на гостите Денислав Димитров.

В 80-та минута се случи грозна сцена в двубоя. При една маркирана засада Теодор Михов се опита да вкара веднага топката в игра, но нападател на гостите я изрита от ръцете му далеч извън игрището. За разкарването вратарят на домакините реагира бурно, нахвърли се на противника си и двамата влязоха в саморазправа. Състезателят на „Ракитин“ се строполи на терена и играта бе спряна за повече от три минути. В последствие реферът показа червени картони на двамата състезатели и отборите доиграха срещата с по десет души.

Две минути преди края на мача пирдопчани имаха възможност при ъглов удар да вкарат гол, но прибързаните им действия не доведоха до резултат и загубиха срещата.

Ненко Андреев най-добър в страната
Prev Post Ненко Андреев най-добър в страната
„АУРУБИС БЪЛГАРИЯ“   Спечели тенис турнира от инициативата „Игри за добрини 2018“
Next Post „АУРУБИС БЪЛГАРИЯ“ Спечели тенис турнира от инициативата „Игри за добрини 2018“