ДВАМА ЗЛАТИЧАНИ В СЛИВЕН

• 0
  • 84 преглеждания

С триумф на тепиха на държавно първенство

Над двеста състезатели от 24 отбора от страната взеха участие в държавното лично първенство за момчета по класическа борба, провело се в зала „Васил Левски“ в гр. Сливен на 10 февруари. Спортен клуб „Стоян Николов“ от гр. Златица се е представил със седем спортисти, съобщи треньорът на отбора Иван Нешков.

В категория до 47 кг. Стефан Ралчев е започнал с победа с туш в първия кръг, но във втория допуснал поражение по точки и отпаднал от надпреварата за медалите.

В следващата категория – 53 кг., клубът е имал трима борци, които в първия кръг спечелили срещите си с туш. Във втория Калоян Тенев записал загуба и отпаднал. Стефан Барев също завършил схватката си с поражение, но бил изтеглен на репешажите, като в едната среща постигнал победа с туш, а във втората инкасирал загуба и се наредил на седмо място на първенството от 31 състезатели.

Третият представител на Златица в тази категория – Стоян Барев, започнал много силно участието си на шампионата, като постигнал в първите два кръга победи с туш. В третия обаче загубил също с туш и се наредил на десето място.

В категория 66 кг. състезателят на клуба Величко Величков бил с класа над останалите си съперници – общо 25 момчета. Той записал пет последователни победи с туш и безапелационно завоювал първото място и златния медал на първенството. С убедителните си изяви на тепиха Величко заслужил и купата на шампионата за най-резултатен борец.

Последната категория при момчетата се определя като тежка, тъй като в нея се състезават спортисти с лично тегло над 85 кг. Клубът от Златица имал двама представители, които достигнали до схватките за разпределяне на медалите. Тодор Александров започнал със загуба участието си на държавното първенство, но в репешажите постигнал победа с туш и заслужил право да се бори за бронзовия медал. След загуба от своя противник той се наредил на пето място в крайното класиране.

Другият състезател на клуба – Димитър Георгиев, с успешни изяви на тепиха стигнал до финала в категорията, който се оказал и последен за държавното първенство. По пътя към златния медал той постигнал три победи с туш, спечелил и финалната среща и за седми път завоювал първото място и отличието от най-благороден метал. За пореден път той показал, че в тежката категория в последните три години у нас няма съперници, които да го победят.

Състезателите и треньорското ръководство изразяват своята благодарност към бизнесмена Мариян Медаров, който оказал материална подкрепа на клуба за участие на държавното лично първенство.