ФУТБОЛЕН КЛУБ „ОРЛИН“ Първенец за есенния сезон в Лига „Средногорие“

• 0
  • 113 преглеждания

В събота – 27 ноември, завърши есенният дял от първенството в Мини футболна лига „Средногорие“. На игрището с изкуствено покритие „Клетката“ в Спортен комплекс „Пирдоп“ се изиграха отложените срещи от предишни кръгове.

Първи на терена един срещу друг застанаха отборите на ФК „Пирдоп“ и ФК „Миро“, които пред международния съдия Петко Петков изиграха двубой, изпъстрен с много голове и здрави единоборства. Срещата започна кошмарно за символичните домакини от ФК „Пирдоп“, които още в първата минута на мача допуснаха гол в своята врата – 0 : 1 за ФК „Миро“. Радостта на гостите, обаче, не трая дълго след само три минути още от двубоя, резултатът бе изравнен, а в 7-та минута ФК „Пирдоп“ поведе с 2 : 1. До попадението се стигна когато при една атака на домакините топката се отби от напречната греда на вратата на ФК „Миро“ и след като се удари в играч на тима, влезе в мрежата.

Няколко минути по-късно, едва не се получи същата ситуация, но при срещата на топката със страничния стълб на вратата на ФК „Миро“, с общи усилия отборът предотврати отбелязването на нов гол. До 19-та минута от срещата играта бе предимно в средата на терена. Точно тогава ФК „Пирдоп“ отбеляза трети гол във вратата на „Миро“, след постепенна атака, центриране пред вратата и удар с глава на голмайстора на отбора Цветан Михов за 3 : 1.

Последва светкавичен отговор на „виолетовите“ от ФК „Миро“. При тяхно нападение се стигна до ъглов удар пред вратата на „Пирдоп“, при който последва неразбирателство в отбрана на тима и топката се озова в тяхната мрежа – 3 : 2. При този резултат завършиха първите 25 минути от мача. Но това бе и всичко, което успяха да отбележат футболистите на „Миро“.

Във втората част играта бе предимно пред тяхната врата и само отличните изяви на вратаря им, предотвратиха бързото нарастване на резултата. Неизбежното се случи в 33-а минута, когато противниците им увеличиха аванса си на 4 : 2. Надмощието на ФК „Пирдоп“ бе осезателно и Пламен Минчев в 36-а минута бе близо до отбелязване на пети гол, но пропусна. Минути по-късно с още два гола, символичните домакини все пак стигнаха до 6 : 2. А буквално през около 60 секунди ФК „Пирдоп“ доведе резултата до 8 : 2, като най-напред Цветан Михов вкара поредния си гол, а след него и Пламен Минчев се реваншира за пропуска си и отбеляза отдалеч попадение. В последната минута от двубоя се разписа и Владимир Петков, който оформи крайния резултат 9 : 2 за ФК „Пирдоп“. Той бе избран и за играч на мача.

Втората среща за деня бе между ФК „Мирково“ – ветерани и ФК „Юнг Бойс“, завършила 3 : 4 за пирдопчани, а играч на мача стана Християн Стефанов. Последната среща за сезона – между МФК „Средногорец“ и ФК „Стабилните“ – Пирдоп, не се проведе и златичани спечелиха служебно.

След изиграване на всички двубои за есенния дял от първенството, на първо място в Лига „Средногорие“ е ФК „Орлин“ с пълен актив от деветте си срещи и 27 точки, с голова разлика 71 : 11. Втори е ФК „Пирдоп“ – 24 т., а трети – ФК „Миро“ – 17. В подреждането следват ФК „Мирково“ – ветерани – 15 т., „Юнг Бойс“ - 15 т., МФК „Средногорец“ – 14, ФК „Стабилните“ – 9, ФК „Атлетик“ – Душанци – 5, ФК „Галакси“ – 5 и ФК „Пирдоп Сен Жермен“ – 0 т. При голмайсторите начело е Цветан Михов от ФК „Пирдоп“, следван от Николай Текерлеков от „Орлин“, и Добрин Стойков – „Миро“.