СЪДИЙСКИ РЕВЕРАНСИ В МИРКОВО За победа на гостите от Долна Баня

• 0
  • 115 преглеждания

На 28 ноември на стадиона в Спортен комплекс „Мирково“ се проведе среща от десетия кръг на областното първенство по футбол за мъже, която бе насрочена за събота – 13 ноември, но се отложи, поради изборите у нас. Домакин беше отборът на „Средногорец 2016“ - Златица, а негов противник бе тимът на „Левски“ Долна Баня.

Към момента съставът на Долна баня е трети във временното класиране, а златичани са четвърти. Срещата започна с приповдигнат дух от страна на домакините и желание за победа, което пролича още от началото на мача. Първият гол за „Средногорец 2016“ беше отбелязан в 29-та минута от Тодор Генков. Последва изравняване на резултата за 1 : 1 от гостите. Предимството на тима на „Средногорец 2016“ върна Трайко Кацаров, който изпълни точно присъдената дузпа, с показан червен картон за неспортсменска проява, от играч на Долна Баня. Така първите 45 минути от мача приключиха при резултат 2:1 за домакините.

През второто полувреме гостите започнаха с един футболист по-малко, но и самата игра се промени. След пропуснат пряк удар към противниковата врата, домакините не бяха допуснати да проведат нито една атака до края на мача. Имаха и малшанс, както и няколко неуспеха в почти сигурни голови положения. Най-фрапиращото обаче бе некоректното съдийство на главния рефер и на един от помощниците му. Пристрастията проличаха, когато не се зачете явна засада, а след това реферите побързаха да признаят вкарания след това гол в полза на „Левски“ – долна Баня.

В резултат на това тонусът на средногорци спадна, особено когато предпочитанията на съдиите взеха превес и това нямаше как да не се забележи. Гостите усетиха промяната, засилиха натиска и бързо успяха да поведат в резултата, който преди самия край на срещата вече беше 2 : 5 в тяхна полза. Няколко минути преди последния съдийски сигнал Иван Костадинов отбеляза гол за отбора на „Средногорец 2016“ за 3 : 5, при който резултат приключи мачът. У местните футболисти и техните привърженици по трибуните обаче остана горчивото усещане за несправедливо съдийско отношение и предрешеност на двубоите в Зона „Изток“ на Областното футболно първенство.

Следващият двубой на „Средногорец 2016“ е тази седмица, като тимът гостува на „Рилец“ – Говедарци. С този мач за тях приключва есенният дял от шампионата в Софийско.