ФУТБОЛЕН КЛУБ „ПИРДОП“ Започна новия сезон със загуба

• 0
  • 118 преглеждания

На 12 септември отборът на Футболен клуб „Пирдоп“ изигра първия си мач от новия сезон на Областната „А“ група, Зона „Изток“. Съставът се представи срещу гостите си от ФК „Спортист“ – Нови хан, колебливо, допусна много грешки по време на домакинския си мач и загуби с разгромния резултат 1 : 5.

Тимът започна двубоя с новите си екипи в светло зелено. Треньорът на отбора Красимир Пастушки изрази специални благодарности към „Дънди Прешъс Металс Челопеч“ и „Аурубис България“, помогнали на клуба да осигури за началото на новото футболно първенство комплекти от по двадесет екипа за всички възрастови групи – общо 80 бр. Той благодари за оказваната подкрепа на съставите от „Елаците-Мед“, „Транс Билд“ на инж. Иван Велин и Община Пирдоп, благодарение на които участието на детските отбори и на мъжкия тим в Зона „Изток“ на Окръжното първенство през започналото вече първенство, е гарантирано.

Мачът в събота премина с подчертано надмощие почти през цялата среща на гостуващия отбор на ФК „Спортист“. Новиханци се задържаха по-често в полето на домакините, но първият гол след около 20 минути от началото на двубоя, ръководена от ихтиманска съдийска бригада – главен съдия Асен Христов, Мариян Кошев и Нури Касъбов, бе в тяхната врата – 1 : 0 за домакините. Буквално в ответната атака, обаче, се стигна до центриране във вратарското поле на ФК „Пирдоп“ и стражът Стефан Ралчев трябваше да извади топката от мрежата си – 1 : 1.

Бързото изравняване на резултата подейства негативно на домакините, които отстъпваха в борбата за първа топка, лесно я предаваха в притежание на гостите си и в 26-та минута те вече водеха с 1 : 2. До попадението се стигна след изпълнение на ъглов удар пред вратата на пирдопчани, при който те не се ориентираха добре и бяха наказани. До края на полувремето съставът на Нови хан имаше още няколко възможности за отбелязване на гол, които за късмет на домакините, бяха пропуснати.

В началото на второто полувреме състезател на ФК „Спортист“ удари страничната греда на вратата на Ралчев, което го спаси от ново попадение. В 48-та минута стана тежък сблъсък в наказателното поле на „Пирдоп“. Вратарят Стефан Ралчев и защитник се удариха взаимно, притиснати в борба за топката от нападател на гостите. За щастие, инцидентът се размина без контузии.

Така се стигна до 53-та минута, когато младият страж на пирдопчани с неумело хвърляне буквално поднесе с ръка топката на краката на футболист от Нови хан, който от около 20 метра я прати в мрежата му за 1 : 3. Голът допълнително разстрои играта на домакините, които продължиха да грешат. В 65-та минута те имаха идеална възможност да се върнат в мача, но в разбъркването пред тяхната врата Теодор Михов се засуети и пропусна да отбележи.

Гостите продължиха да бъдат по-добрият отбор на терена и с голове в 70-та и 82-та минута оформиха крайния резултат – 1 : 5 в тяхна полза. Последното попадение бе идентично с третия гол – Стефан Ралчев отново фатално сбърка при изнасянето на топката, която попадна у футболист на гостите. А той не се поколеба да стреля от над 20 метра към вратата му и да вкара в долния десен ъгъл.

В края на следващата седмица започва първенството и за детско-юношеските групи на ФК „Пирдоп“.

НА ОБНОВЕНАТА „КЛЕТКА“ В ПИРДОП  Начало на четвъртия сезон на Лига „Средногорие“
Prev Post НА ОБНОВЕНАТА „КЛЕТКА“ В ПИРДОП Начало на четвъртия сезон на Лига „Средногорие“