ФУТБОЛЕН КЛУБ „СРЕДНОГОРЕЦ 2016“ Четвърти в Зона „Изток“ след края на сезона

• 0
  • 115 преглеждания

След последната футболна среща, играна на терена на Спортен комплекс „Мирково“ в събота – 6 ноември, отборът на „Средногорец  2016“ – Златица завърши полусезона на четвърто място с положителен баланс от 4 победи, 3 загуби и един равен мач.

Новосформираният мъжки отбор на клуба спечели 13 точки и се нареди непосредствено след челната тройка в областното футболно първенство на Зона „Изток“. В събота, в оспорвния двубой „Средногорец 2016” успя да победи гостуващия тим на „Левски 1923“ град Елин Пелин.

Срещата започна динамично още от самото начало, а домакините бяха по-настойчиви в единоборствата със своите противници. Това позволи на Ивайло Петров да отбележи гол за „Средногорец 2016“ в 8-та минута. След попадението срещата продължи с чести спирания на играта поради фаулирани футболисти на домакините от гостите от Елин Пелин, но прави чест на златичани, че запазиха самообладение. Публиката обаче се изнерви от несправедливото, според нея, отношение на съдията, който показа 4 жълти картона на играчи на „Средногорец 2016“, но до червен не се стигна. Футболистите от Елин Пелин засилиха натиска срещу домакините и в 15-та минута гостите уцелиха гредата. Първото полувреме завърши при резултат 1:0 за „Средногорец 2016“.

През почивката между двете полувремена домакините получиха неочакван подарък. Кандидатът за депутат от Коалиция „БСП за България“ Иван Ченчев, заедно с кмета на Община Златица инж.Стоян Генов, посетиха футболистите в съблекалнята, поздравиха ги за добрата игра и Иван Ченчев подари на отбора комплект футболни топки, мрежи за вратите, колчета за корнерите, флагове за очертанията на терена и екип за юношеския отбор. Старши треньорът Боян Иванов изказа благодарност за подаръците и за подкрепата от Община Златица.

Второто полувреме започна с атаки на състава на ФК „Левски 1923“ и в 61 минута те успяха да изравнят резултата. Последва обаче бърза контраатака  на домакините и голмайсторът на отбора Трайко Кацаров отбеляза поредния си гол, връщайки преднината на своя тим в резултата – 2 : 1. След второто попадение в своята врата гостите загубиха тонус в играта си и не успяха да се върнат в мача.

След двубоя старши треньорът на „Средногорец 2016 Боян Иванов сподели, че поздравява момчетата за извоюваното четвърто място. Той изказа своето разочарование от грубата игра на гостите, и изрази задоволството си, че младите момчета от тима, срещу които най-вече бяха насочени атаките, не са се поддали на провокациите, показвайки, че не случайно са титуляри в отбора. Оценката за сезона според треньора е много добра.

Като новосъздаден отбор целта е била да се обиграва съставът, а футболистите са показали мъжество и хъс, и са постигнали успех във важните си мачове.

ИРЕНА ЦАКОВА – ДИРЕКТОР „РАЗРЕШИТЕЛНИ И ПРАВНИ ДЕЙНОСТИ В „ДЪНДИ ПРЕШЪС МЕТАЛС ЧЕЛОПЕЧ“  Участва в годишната конференция на жените в бизнеса
Prev Post ИРЕНА ЦАКОВА – ДИРЕКТОР „РАЗРЕШИТЕЛНИ И ПРАВНИ ДЕЙНОСТИ В „ДЪНДИ ПРЕШЪС МЕТАЛС ЧЕЛОПЕЧ“ Участва в годишната конференция на жените в бизнеса