КОПРИВЩИЦА Събра елита в класическата борба в страната при кадетите

• 0
  • 90 преглеждания

На 7 септември в Копривщица се проведе поредният турнир по класическа борба за кадети, който носи името на олимпийския шампион Георги Райков. Начало на надпреварата бе поставено през 2007 година. Организатори са Българската федерация по борба (БФБ) и Община Копривщица.  От домакините в подготовка на спортното събитие се включиха Стойчо Панчев, националният треньор от близкото минало Бобе Доросиев, Рашко Панчев.

В схватките в различните категории участваха кадети от 12 отбора: „Левски“ и ЦСКА от София, Кюстендил, Самоков, Монтана, Етрополе, Враца, „Берое“ – Стара Загора, „Локомотив“ – Пловдив, „Черноморец“ –  Бургас, Ловеч и домакините от Копривщица. Съдии на турнира бяха Иван Ставрев, Петър Балев, Петър Манев и Георги Петков. А подкрепа на турнира, освен БФБ и Община Копривщица, оказаха Радослав Козлеков и Радослав Йовков, семейство Райкови – съпругата и двете дъщери на патрона.

Турнирът бе уважен от световния и олимпийски шампион Александър Томов и Георги Мърков – европейски и олимпийски шампион, бивши спортисти по борба, съпругата и дъщерите на Георги Райков – Красимира, Петя и Ива.

На откриването на турнира председателят на постоянната комисия по образование, култура, спорт и вероизповедания към Общински съвет – Копривщица – Георги Доросиев, приветства състезателите и техните треньори. Чест е за копривщенци, каза той, да продължат традицията при организиране на турнира и припомни спортните отличия и завоевания на патрона проявата. След приключване на преборванията всички състезатели получиха червена тениска с лика на Георги Райков, осигурени от семейство Райкови.

В категория 45 кг. златен, сребърен и два бронзови медала спечелиха Андон Стефанов – Копривщица, Борислав Марчев от Враца, Пепи Йотов – Монтана, Радослав Клашнов – Копривщица. В категория до 51 кг. шампион стана Милчо Енчев – Бургас, среброто заслужи Денис Владимирав – Ловеч, а бронзовият медал – Христо Рангелов – Пловдив. Европейският шампион Нено Ненчев награди победителите.

Йордан Арнаудов – Пловдив, Илия Чанев – Бургас, Даниел Георгиев и Юлиян Юлиянов - Етрополе, заели първите три места,  в категория 55 кг., получиха медалите си от Георги Мърков. При 60-килограмовите шампион стана Георги Илиев – „Левски“, сребърен медал получи съотборникът му Якуб Дерменджийски, а двата бронзови медала бяха спечелени от Михаил Михайлов – Ловеч и Младен Тоев – ЦСКА. Те получиха отличията си от Александър Томов.

Мариян Тодоров от „Левски“, Красимир Златев – Стара Загора и класиралите се на 3 място Велислав Кирилов – „Левски“ и Ангел Добчев – Пловдив, в категория 65 кг, бяха наградени от Орце Орцев – изпълнителен директор на Спортен клуб „Левски“. В категория до 71 кг. Ивайло Казаков  и Антон Семизов от Стара Загора завоюваха първите две места, а два бронзови медала бяха за Антони Въчев – Ловеч и Георги Аначков – Кюстендил. Те получиха наградите си от по-малката дъщеря на Георги Райков – Петя.

Цветелин Йосифов – Кюстендил, Илиян Върбанов – ЦСКА, Михаил Мелеков – Кюстендил и Александър Милчев от „Левски“, в категория 80 кг., бяха наградени от Ива Райкова. Петър Арнаудов връчи медалите на най-добрите в категория 92 кг.: Здравко Ников – Копривщица, Георги Чакъров – Стара Загора и Христо Цветанов – Монтана и Иван Георгиев – ЦСКА. В категория 110 кг на първите две места се класираха Емилиян Лазаров – Враца и Цвятко Пашкулев – „Левски“. Тодор Павлов – медалист от олимпиадата в Москва награди състезателите в най-тежката категория. За най-техничен състезател на турнира бе определен Георги Илев – от „Левски“. Най-резултатен с 4 победи бе Йордан Арнаудов от Пловдив. Те получиха призовете си от Красимира Райкова.

ПЕТЪР ДИЧЕВ И НИКОЛАЙ ИВАНОВ   С добро класиране в планинското колоездене
Prev Post ПЕТЪР ДИЧЕВ И НИКОЛАЙ ИВАНОВ С добро класиране в планинското колоездене