КРАЙ СПАСОВОТО КЛАДЕНЧЕ В ЗЛАТИЦА Злато и сребро за домакините на 10 километра

• 0
  • 108 преглеждания

Динамично и оспорвано състезание за любители атлети се проведе в землището на гр. Златица на 24 април – събота. По трудния маршрут, който започваше от Спасовото кладенче и преминаваше край хижа „Свищи плаз“ и под билото на Стара планина, доказваха своите възможности 70 спортисти от цялата страна, между които е немалко жени. От тях 30 бягаха по дистанцията от 10 км., а останалите – по дългата от 30 км. Средногорието също бе представено на надпреварата, като сред атлетките бе Стоянка Балова от Златица, а при мъжете се състезаваха Милен Митов от Златица, Цветин Богданов от Челопеч, Светозар Стоянов и Милчо Минков от Пирдоп и други местни лекоатлети. Генерални спонсори на надпреварата бяха Община Златица и рудодобивното и преработвателно предприятие „Дънди Прешъс Металс Челопеч“, които осигуриха медалите и наградния фонд за най-добрите спортисти.

Главният организатор на проявата Ахмед Ахмед поясни за състезателите как „върви“ маршрутът по двете дистанции. Стартът бе на моста преди Спасовото кладенче, където бе и финалът. Начало на надпреварата даде кметът на Златица инж. Стоян Генов. Той запозна атлетите от страната с историята на местността и красотите на Златишкия балкан, които предстоеше те да видят, докато преминават през тях.

Първа на финала, след пробягани 10 км., при жените пристигна Екатерина Можейко, изминала разстоянието за 1:38.30 ч. Втора със сребърния медал се окичи Стоянка Балова от Златица, спряла хронометрите на 1:52.02 ч., а трета е Мартина Тодорова с време 2:23.49 ч. При мъжете победител стана Григор Тодоров, изминал разстоянието за 11:08.11 мин. Втори на Спасовото кладенче пристигна Деян Стоев – 1:19.50, а трети е Стоян Ганчев – 1:20.01 ч. Четвърти в тази дистанция завърши Светозар Стоянов от гр. Пирдоп.

При дамите по двете обиколки на дългия маршрут от 30 км. най-бърза бе Ани Янева, преодоляла разстоянието за 4:59.05 ч. Втора е Боряна Ангелова – 5:22.36 ч., а трета – Мая Малканова – 5:23.16 ч. От мъжете първи на финала пристигна Гено Увардов, който спря хронометрите на 3:11.26 ч. Втори се класира Христо Минков, с време от 3:17.22 мин., а трети е Цветко Митов – 3:28.56 м.

При ветераните златичани завоюваха златния медал, като най-добър сред атлетите в тази възрастова група бе Милен Митов. Втори е Абас Саламе, а трети – Силян Томаски. На дългата дистанция от 30 км. от ветераните първото място завоюва Цветко Митов, следван от Дончо Тодоров и Калин Чимовски. Медалите на победителите връчиха кметът на Златица инж. Стоян Генов, Ахмед Ахмед и президентът на Лекоатлетически клуб „Русе Кар“ Росен Даскалов. За класираните на първите три места имаше и парични премии, а за всички атлети и медали за участие. Така някои от тях окичиха гърдите си с по три отличия.

ОБЩИНИТЕ ЧЕЛОПЕЧ И ЗЛАТИЦА  Домакини на Националния шампионат по планинско бягане
Prev Post ОБЩИНИТЕ ЧЕЛОПЕЧ И ЗЛАТИЦА Домакини на Националния шампионат по планинско бягане
Next Post В ПРОФЕСИОНАЛНАТА ГИМНАЗИЯ ПО ХРАНИТЕЛНИ ТЕХНОЛОГИИ Оспорвано и вкусно състезание „Моята салата“