ЛЕКОАТЛЕТКАТА ЕЛИЦА ТОДОРОВА Продължава победния си ход

• 0
  • 86 преглеждания

С още две победи, в границите на няколко дни, се отличи пирдопската лекоатлетка при девойките младша възраст Елица Тодорова. Тя е победителка в коронната си дисциплина 1500 м. на силния международен турнир в Хисаря, където преодоляла дистанцията за 4:52 минути, съобщи нейният треньор Ваньо Масларски. Той е първи за курортния град и се проведе на шести май на спортния комплекс „Крепост“. В надпреварата, която е шеста от веригата за млади таланти „М-тел атлетика за младежи“ до 16-годишна възраст, участваха над 50 състезатели от водещи лекоатлетически клубове от страната.

След нашата състезателка, с време 5:04, се е класирала Клаудия Тодорова, а трета е Габриела Койрушка, записала в своя актив постижение от 5:25 мин.

Няколко дни по-късно – на 11 май, в столицата Елица Тодорова е участвала и във втория  турнир в памет на журналиста Григор Христов, на дистанцията 800 м. Той е роден на тази дата преди 81 години. Григор Христов – Гришата, е спортен журналист, отразявал повече от 40 години, най-дълго от колегите си, първенства по лека атлетика у нас и в чужбина., а състезанието е било и четвърти кръг от веригата „М-тел атлетика за младежи“.

Бяганията на националния стадион „Васил Левски“ са преминали под проливен дъжд, с участието от над 300 състезатели. Въпреки затрудненията, пирдопската атлетка е финиширала първа с време от 2:23 мин. Втора, на пет секунди след Елица, е Патрисия Пешева, а трета е Христина Андонова, спряла хронометрите на съдиите на 2:31 мин.