ЛЕКОАТЛЕТКАТА ЙОАННА ЗАХАРИЕВА ОТ ПИРДОП Четвърта на националния шампионат по планинско бягане

• 0
  • 85 преглеждания

Много добро представяне направи състезателката от Спортен клуб „Средногорски атлет“ – Пирдоп Йоанна Захариева на проведеното в събота – 20 април, Национално първенство по планинско бягане за възрастите под 16 и под 18 години.

В района на язовир „Жребчево“, край гр. Нова Загора, на дистанцията 1800 м., Йоанна Захариева е участвала в надпреварата до 16 години, заедно с още 15 атлетки от клубове от цялата страна, съобщи треньорът Ваньо Масларски. На състезанието в подкрепа, за съвети и насърчения по време на бягането на атлетката от Пирдоп, на която това е било първо подобно първенство от този ранг, е бил състезателят на клуба при мъжете Любомир Дишлянов.

На трасето, което е било по стар път, на места с асфалтово покритие, покрито с пясък, поради дъжда, завалял в деня преди официалния старт, Йоанна Захариева е провела тактически правилно и много добре своето бягане. Тя се е движила в челната група, но поради неволен сблъсък с друга състезателка, е загубила малко време докато влезе отново в ритъм на изкачването преди финала, което е било с дължина от около 800 м. Въпреки това, пирдопската състезателка е успяла да достигне своите противнички и да финишира четвърта, като само 4 метра не са й достигнали да се класира на призовото трето място. По думите й имала е шанс да завоюва медал и сама е изразила огорчението си от пропуснатата възможност.

Треньорът г-н Масларски, заяви, че класирането на неговата възпитаничка е идеално, с оглед на моментната й подготовка и натрупан опит от стартовете, които е имала досега. Времето на Йоанна е 9:08 мин., като пред нея на първото място е Ивайла Василева от СК „Стратеш Атлетик“ – Ловеч (8:47 мин.), Емили Александрова – Спортен клуб по лека атлетика от гр. Търговище (8:58) и Лили Ивтиминова от клуб „Локомотив София – Никола Карапетров“ (9:01 мин.).