ЛЕКОАТЛЕТКАТА НА ПИРДОП ЕЛИЦА ТОДОРОВА С две титли при девойките и сребърен медал при жените

• 0
  • 88 преглеждания

Най-добрата състезателка на Спортен клуб „Средногорски атлет“ – Пирдоп,  Елица Тодорова, завоюва два златни медала на националния шампионат за юноши и девойки под 20 години. Като бе безапелационен победите на дистанциите 1500 и 3000 м., сред своите връстници, каза за в. „Регион“ нейният треньор Ваньо Масларски.

Първенството се проведе на 25 и 26 януари в зала „Асикс Арена“, като пирдопчанката в първия ден спечели златото на 1500 м. гладко бягане с време 4:41.31 мин., изпреварвайки с повече от десет секунди финиширалата втора атлетка – Петя Ковачева от Клуб „Тангра“ – Варна (4:52.53 мин.). На трето място е Ива Чиликова от СКЛА „Дунав“, гр. Русе, която е спряла хронометрите на 4:56.26 м. В състезанието в тази дисциплина са участвали двадесет атлетки от клубове от цялата страна. Повече конкуренция в това бягане пирдопската атлетка е имала от състезателка от Молдова, участваща извън класирането, но след изминаването на около 1000 м. от дистанцията, тя е изостанала.

В неделя – 26 януари, Елица Тодорова е стартирала и на 3000 м., заедно с още шестнадесет атлетки, като отново е провела отлично бягане. Без да позволи някоя от съперничките й на пистата да се пребори за повече от сребърния медал, пирдопчанката е завоювала първото място пак с впечатляваща преднина пред класираните на второ и трето място, завършвайки с време 10:46.23 мин. Втора е отново Петя Ковачева от клуб „Тангра“ (10:54.14 мин.), а трета състезателката на „Орловец – 93“ – Габрово Маргарита Радева (11:04.85 мин.).

На 1 февруари пирдопската атлетка застана на старт и при жените, на дистанция 1500 м. гладко бягане и отново доказа, че израства като състезателка и успешно се конкурира с по-големите. В оспорваната надпревара на пистата, почти до последните метри тя е била наравно със Силвия Георгиева от Пловдив (4:39 мин.), която благодарение на по-големия си опит, успява да изпревари Елица. Нашата състезателка е завършила втора, със сребърен медал (3:42 мин.).

Затвърждаването на добрата спортна форма, отличните резултати и завоюваните златни медали са гарантирали на Елица Тодорова включването й в националния отбор за участие на Балканиадата за девойки старша възраст. Състезанието е на 9 февруари в столицата на Република Турция – Истанбул. Пак там, но на 15 и 16 февруари ще е Балканиадата и за мъже и жени, на която пирдопчанката отново ще представя страната ни.

Атлетката и нейният треньор в СК „Средногорски атлет“ – Пирдоп Ваньо Масларски изразиха специални благодарности към изпълнителния директор на „Аурубис България“ Тим Курт и колектива на компанията. С подкрепата на дружеството Елица и нейните съотборнички са имали възможност да проведат отлична подготовка на лагер-сборовете и в столицата, и да участват в стартовете в зала в своите дисциплини. Техните успехи са резултат на доброто и продължаващо през годините партньорство, и помощта, която оказват на спорта в общината от фирмата.

НА ДЕПОТО ЗА БИТОВИ ОТПАДЪЦИ В ЗЛАТИЦА  Първа копка за изграждане на компостираща и сепарираща инсталации
Prev Post НА ДЕПОТО ЗА БИТОВИ ОТПАДЪЦИ В ЗЛАТИЦА Първа копка за изграждане на компостираща и сепарираща инсталации