МЕСТНОТО ДЕРБИ ПО ФУТБОЛ Местното дерби по футбол завърши без победител

• 0
  • 71 преглеждания

На 24 май на стадиона в гр. Пирдоп се игра двубоят от поредния кръг на Окръжната футболна група, зона „Изток“, между отборите на ФК „Пирдоп“ и ФК „Мирково“. Местното дерби завърши без победител, а срещата бе оспорвана и премина през драматични обрати.

Пред съдийската бригада двата състава си разделиха по едно полувреме, като гостите от община Мирково поведоха с хубав гол още в десетата минута на мача, отбелязан от Иван Спасов. До края на полувремето – в 38-та минута, Иван Спасов прибави още едно попадение за своя тим и така мирковчани се оттеглиха на почивката с два гола преднина. Състезателят на ФК „Мирково“ Любослав Генов центрира в наказателното поле на домакините,  коженото кълбо бе отклонено от неговия съотборник и влетя в мрежата. Няколко минути по-късно пирдопчани имаха най-чистото в своя полза положение, но не се възползваха от него.

Втората част от двубоя започна с натиск на ФК „Пирдоп“, които имаха възможност да се върнат в мача почти веднага след подновяването на играта, но това не стана. При центриране от ъглов удар, когато всички очакваха топката да посети мрежата на мирковчани, Цветан Македонски я изчисти от самата голлиния.

Все пак, закономерно, предвид играта на двата отбора, в 53-та минута се стигна до намаляване на резултата. При едно разбъркване пред вратата на Боян Иванов състезателя на гостите Даниел Иванов си отбеляза автогол.

Настъпателната игра на футболистите от Пирдоп продължи, но дълго време те не успяваха да вкарат топката в мрежата на своите гости. Това се случи едва в 71-та минута, когато капитанът на домакините Красимир Пастушки успя да отбележи ефектен гол в полза на своя отбор.

До края на мача резултатът остана равен – 2 : 2, като единственото, което заслужава да се отбележи, бе в 81-та минута, когато играчът на Пирдоп Пламен Минчев получи втори жълт и съответно червен картон и напусна преждевременно игрището. Мирковчани обаче не се възползваха от численото си превъзходство в оставащото до края на играта около 10 минути време.

Така двата състава завършиха двубоя според очакванията – миролюбиво и с поделена една точка от мача.