МИРКОВЧАНИ Започнаха пролетния сезон с победа

• 0
  • 94 преглеждания

На 19 март на стадиона в Мирково се проведе първата футболна среща за пролетния полусезон за ОФГ София зона „Изток“. Мачът се игра между отборите на “Рилец“ - Говедарци и ФК „Мирково“ като домакин. Срещата започна с около 15 минути закъснение, заради забавяне на гостите по пътя. Коректно те бяха предупредили съдийската бригада и отбора на Мирково, чийто играчи изчакаха да пристигнат съперниците им, за да започне двубоят.

В есенния полусезон отборът на „Мирково“ се класира четвърти в групата с петнадесет точки. Срещата протече коректно, макар от публиката имаше забележки към съдията за непоказани картони и неотчетени засади, а срещата бе оцветена с много жълти картони.

Домакините откриха резултата още в петата минута с гол на Иван Ангелов, а в 15-та вече водеха с 2 : 0, след попадение на Иван Спасов. Гостите от „Рилец“ се върнаха в мача, като успяха да преодолеят стража на мирковчани Боян Иванов в 35-та минута. Така първото полувреме завърши при резултат 2:1 за местните футболисти.

Второто полувреме домакините започнаха с две промени в състава, като в игра влязоха футболистите Даниел Иванов на мястото на Цветан Македонски, а Димитър Василев замени Любослав Генов.  Състезателите от с. Говедарци бяха по-настойчиви и задълго време се задържаха пред вратата на мирковчани. Устремът им обаче бе прекършен отново от Иван Ангелов, който отбеляза своя втори гол в мача след една успешна контраатака на ФК „Мирково“.

Резултатът стана 4 : 1 в полза на местния тим, като още един гол в своята сметка в двубоя записа и Иван Спасов. Малко по-късно и гостите имаха късмет да отбележат попадение във врата на домакините. В 86-та минута резултатът стана 5 : 2, като последният гол в полза на мирковчани беше реализиран от Недко Йорданов.

При тази победа отборът вероятно ще запази четвъртото място в групата, но това ще стане ясно след като се разбере как са завършили другите срещи от кръга. Следващата неделя отборът ще бъде гост на тима на Горна Малина.