ОТБОРЪТ НА РПУ – ПИРДОП Трети в областта сред служителите на МВР

• 0
  • 91 преглеждания

На 15 и 16 декември в гр. Етрополе се е провел коледен турнир по футбол на малки врати за служители на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи – София. В оспорваното състезание са се включили десет отбора от районните полицейски управления в областта, съобщи капитанът на отбора от Пирдоп – Дойчо Златанов.

Съставите от по пет полеви играчи и вратар, са били разделени на две групи, при регламент всеки срещу всеки, а първите четири тима в тях продължавали напред, за да спорят за призовите места. В отбора на Пирдоп участвали служители от управлението, както и представители на Районната служба за пожарна безопасност и защита на населението. Дойчо Златанов, Ивайло Панков, Андрей Василев, началникът на управлението инспектор Христо Присов, Георги Петков, който застанал на вратата, Валентин Миланов и началникът на РСПБЗН инспектор Ненко Миков, Венцислав Петров, се представили повече от достойно в двубоите.

На 15 декември тимът на Пирдоп провел четири двубоя почти без почивки между тях. В първата си среща пирдопчани, след много силен и резултатен мач, победили с 6 : 2 тима на областната дирекция на МВР. Втората ги изправила срещу победителите от турнира в с. Мирково преди време – съставът на РПУ – Ботевград. Почти до края на срещата,  която се провеждала в две полувремена по десет минути, футболистите на РПУ – Пирдоп водели, но допуснали обрат, след два гола на ботевградчани от статични положения и общ резултат от двубоя 3 : 1. Така само с една загуба в групата, пирдопчани се наредили на второ място и получили право да играят на четвъртфиналите. В тях надделяли с категоричното 3 : 0 над отбора на ДАНС. В двубоя за влизане във финала последвала загуба от много силния състав и фаворит на турнира  - отборът на РПУ – Самоков с 0 : 4, който до този момент спечелил всичките си срещи с високи резултати. До средата на второто полувреме двубоят бил равностоен, но последвала контузия на началника на РПУ – Пирдоп Христо Присов, а нямали право на повече смени и това се оказало решаващо за крайния изход от мача.

В срещата за бронзовите медали пирдопските представители победили отбора на Своге, като мачът бил особено драматичен. Срещата завършила наравно – 1 : 1, след което последвали седемметрови наказателни удари. Футболистите на РПУ – Пирдоп вкарали две от тях и пропуснали три, докато техните противници успели да отбележат само един гол, а в четири от дузпите не успели да поразят вратата на пирдопчани, пазена в този мач от Валентин Миланов. Решаващата дузпа за успеха на отбора вкарал Андрей Василев. Така мачът завършил с общ резултат 3 : 2 за Пирдоп, което му отредило и заслужено трето място на турнира и завоюване на купа и бронзовите медали от надпреварата.

Победител станал отборът на РПУ – Самоков, следван от представителите на полицейското управление в Ботевград.

Това е първият значим успех на обединения тим на РПУ и РСПБЗН – Пирдоп в състезания от формата на Областната дирекция на МВР – София. Полицейските служители от Пирдоп и като футболисти се представят добре, показва турнирът в гр. Етрополе. Капитанът Дойчо Златанов заяви, че той и колегите му са амбицирани да завоюват и по-благородни медали в следващи свои участия в турнири на ОДВР. Само за няколко месеца съставът успя да се придвижи с четири места по-напред сред колегите си от полицейските управления в Софийска област, след като в Мирково бяха седми. Задоволството от постижението е повод за гордост, което дава основание през новата 2017 г. на турнири за служители от системата на МВР да постигнат още по-добри резултати и на спортното поле.

Prev Post „ДЪНДИ ПРЕШЪС МЕТАЛС ЧЕЛОПЕЧ” Дарява земи на община Челопеч на стойност 365 000 лв.