В МИНИ ФУТБОЛНА ЛИГА „СРЕДНОГОРИЕ“ Оспорвани двубои и много голове в четвъртия кръг

• 0
  • 243 преглеждания

На 3 октомври на терена с изкуствено покритие „Клетката“ в Спортен комплекс „Пирдоп“ се изиграха срещите от четвъртия кръг на Мини футболна лига „Средногорие“. Съдия на двубоите бе Алекси Топузов, а в някои от мачовете нападателите и на двата тима на игрището, се отличиха с добри и много попадения.

Първата среща за деня противопостави един срещу друг съставите на ФК „Янг Бойс“ и ФК „Пирдоп“, а мачът завърши с четиринадесет гола в двете врати. Все пак, срещата приключи с победител – отборът на „Пирдоп“, който надделя над опонентите си резултат 8 : 6.

Във втората среща противници бяха отборите на ФК „Вълците“  и „ФК „Орлин“. По-добрата класа на символичните гости си каза думата и до края на първото полувреме от 25 минути, те вече водеха с 0 : 3. След почивката нападателите на тима се разиграха и само за 5 минути от подновяването на мача вкараха нови два гола. Съставът на ФК „Орлин“, бе и по настоятелният в срещата, като 33-та минута пропусна идеален шанс за още едно попадение. Две минути по-късно орлинци вкараха топката във вратата на „Вълците“, но реферът Алекси Топузов отмени гола, тъй като преди удара тя беше напуснала с целия си обем терена.

Малко след това се стигна до фаул пред вратата на „Вълците“ и изпълнението му означаваше вече 0 : 6 за ФК „Орлин“. В ответната атака обаче, домакините в срещата успяха да открият сметката си, намалявайки за 1 : 6, но се видя, че орлинци са по-добрият тим. В изпълненията на футболистите имаше ефектни удари към вратата „Вълците“ със странична ножица и добри отигравания.

В 41-та минута от мача при едно неразбирателство пред вратата на ФК „Вълците“ между вратаря и защитник, нападател на „Орлин“ отне топката и само липсата на късмет му попречи да увеличи резултата в полза на своя тим. Пропускът се отрази положително на състава на домакините, които минута след това успяха да вкарат второто си попадение в мача за 2 : 6. Оттук до края на срещата орлинци бяха господари на терена и само за 120 секунди отбелязаха нови две попадения във вратата на ФК „Вълците“, което доведе и до смяна на вратаря им. Все пак, Славчо Ранчев от тима на гостите с плътен удар от далече вкара в долния ляв ъгъл на вратата на ФК „Орлин“, пазена от Боян Иванов за 3 : 8.

Новият страж на „Вълците“ Марио Балканджиев в 46-та минута от мача прояви излишна увереност, излизайки доста напред от очертанията на вратарското поле. В резултат на това се стигна до тежък сблъсък между него и Николай Текерлеков от тима „Орлин“, което доведе до жълт картон за вратаря. След разправия с противникови състезатели и от други отбори, Марио напусна терена, а мачът завърши при резултат 3 : 8. За играч на мача бе определен Димитър Василев от ФК „Орлин“.

Третата среща за деня бе между отборите на ФК „Мирково“ – ветерани и ФК „Атлетик“ – Душанци, в който по-добри бяха ветераните и закономерно победиха с 5 : 2. Четвъртият двубой за кръга противопостави тимовете на ФК „Галакси“ и МФК „Средногорец“ – Златица. Срещата завърши без победител – 2 : 2. В последния за неделен ден мач отборът на ФК „Пирдоп Сен Жермен“ и ФК „Миро“, бе истинска кулминация на състезателния ден в Мини футболна лига „Средногорие“. Съставът на „Миро“ бе повече от безапелационен и безкомпромисен и надделя на съперниците си с разгромното 1 : 9 гола.