ВЪВ ФУТБОЛНИТЕ СРЕЩИ В ПИРДОП Победа за мъжете и съмнения за нередовни състезатели на гостите при децата

• 0
  • 86 преглеждания

В събота – 28 септември, в Спортен комплекс „Пирдоп“ се изиграха домакинските срещи на местния футболен клуб. Първи, рано сутринта, мъжкият състав излезе срещу състава на „Звездец“ – Горна Малина. Домакините спечелиха двубоя си, който започна в 11 часа, с резултат 5 : 1, като попаденията отбелязаха Велислав Пастушки, Станислав Запрянов и Пламен Георгиев – Кашмера, през първото полувреме, което завърши при 3 : 0 за ФК „Пирдоп“.

В началото на втората част на мача гостите успяха да върнат един гол за 3 : 1, но последваха още два на пирдопчани. За 4 : 1 отбеляза Цветан Цанов, а за крайното 5 : 1 втори гол в мача вкара Станислав Запрянов. В последните двайсетина минути на срещата за отбора на мъжете дебютира като вратар Димитър Готев.

След обяд от 16 часа бе двубоят на децата, родени 2005 – 2006 г., между отборите на Пирдоп и Долна Баня. Още в петата минута гостите поведоха в резултата, като имаха впоследствие и други възможности за гол. Само седем минути по-късно, след една устремна атака, домакините изравниха, но това бе всичко, което успяха да направят срещу далеч по-ръстовите и бързи състезатели на гостите. Повече от половината деца на отбора на Долна Баня се отличаваха по снажност, здравина и умения от останалите. Гостите бяха и по-агресивни в единоборствата и не се притесняваха да бутат с ръце и изблъскват състезателите на ФК „Пирдоп“, невинаги забелязвани от съдиите.

В 15-та минута, при едно неразбирателство във вратарското поле на Димитър Готев, топката се оказа в мрежата му след удар на противников футболист. Десет минути по-късно резултатът стана 1 : 3 за състава на Долна Баня. Усетили несигурността пред вратата на Димитър Готев, състезатели на гостите на няколко пъти пробваха с далечни удари да го преодолеят, но той се справи и отрази сериозни опасности пред мрежата си. Само в 32-та минута, в разстояние на пет – шест секунди, Готев успя да отбие два много силни удари към своята врата.

Първото полувреме, което за тази възраст е от 35 минути, завърши при този резултат. В началото на второто домакините получиха право да бият дузпа, след поредното дърпане и блъскане в наказателното поле на гостите. Ударът от бялата точка на състезателя на Пирдоп, обаче, мина покрай вратата и преднината от два гола на състава от Долна Баня се запази.

Това като че обезкуражи домакините и в следващите минути те рядко достигаха до вратата на своите противници. Възползвайки се от ръстовото си превъзходство и бързина, гостите с лекота надбягваха състезателите на ФК „Пирдоп“. И до края на 70-те минути на мача резултатът набъбна до 1 : 7 в тяхна полза.

След двубоя треньорът на домакините Красимир Пастушки заяви, че от тима ще подадат жалба до Областния съвет на БФС за проверка редовността на състезателите на гостите, за което са уведомени главният съдия на мача Иван Чолев и дежурният делегат Денчо Руйчев. Следващата среща на децата на Пирдоп е в събота – 5 октомври, като гости на „Звездец“ (Горна Малина), а мъжете ще играят на стадиона в с. Говедарци срещу местния „Рилец“ в неделя – 6 октомври.

В ОБЩИНА ЧЕЛОПЕЧ  Инициативен комитет в подкрепа на проект за разширение на парк „Корминеш”
Prev Post В ОБЩИНА ЧЕЛОПЕЧ Инициативен комитет в подкрепа на проект за разширение на парк „Корминеш”