24 май – Денят на българската азбука
юни 5, 2021Слънчев, емоционален и тържествен бе 24 май – Денят на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, в общините от региона. Най-рано празничните събития започнаха в град Пирдоп..
Слънчев, емоционален и тържествен бе 24 май – Денят на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, в общините от региона. Най-рано празничните събития започнаха в град Пирдоп..
С приповдигнатост, отговаряща на величието на този най-светъл български празник, на 24 май в ОУ „Георги Бенковски“ с. Мирково беше отбелязан Денят на Светите братя Кирил и Методий. Тържественото честване.
Тържественото утро, посветено на 24 май, Денят на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, което се състоя в двора на СУ „Любен Каравелов – Копривщица, бе открито.
На 24 май в двора на Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий” в село Чавдар се състоя тържествена програма, посветена деня на славянската писменост, българската просвета и култура. В.
Зрелостниците от Випуск 2021 на Професионална гимназия „Златица“ бяха центърът на внимание на тържеството, по случай завършването на тяхната подготовка като ученици в специалността „Автотранспортна техника“, с класен ръководител Мария.
Шести велопоход организираха от Туристическо дружество „Свищи плаз 2013“ в гр. Златица в събота – 15 май. В него се включиха петнадесет ученици, а ръководители на пробега бяха планинските водачи.
В залата на Информационен център „Юрий Гагарин“ в гр. Златица на 14 май се проведе годишно отчетно събрание. То бе открито от председателя на сдружението Здравко Тодоров, който посочи, че.
Ние от дружествата на „Дънди Прешъс Металс“ в България търсим мотивирани студенти за платен стаж през летните месеци юли и август. Ако дръзнете да се включите в нашата стажантска програма.
На 11 май в салона на читалище „Христо Смирненски“ – Златица се състоя тържество, посветено на 132 години от учредяването на културната институция. За ролята на българските читалища през годините.
В денят, в който църквата почита Светите братя Кирил и Методий, първолаците от СУ „Любен Каравелов“ – Копривщица заявиха пред своите родители и гости, сред които кметът на общината Бойка.